عضو کمپین حمایت از زاگرس مهربان:

خلاء پدافند غیرعامل در حوزه آب چهارمحال و بختیاری را تهدید می کند

20 دسامبر 2015 - 10:40 dsfr.ir/bt8zf

خلاء پدافند غیرعامل در حوزه آب چهارمحال و بختیاری را تهدید می کند
خبرگزاری مهر
تامین آب شرب 200 روستا در استان چهارمحال و بختیاری به سختی صورت می گیرد

خلاء پدافند غیرعامل در حوزه آب چهارمحال و بختیاری را تهدید می کند.

"عضو کمپین حمایت از زاگرس مهربان"

کوثر فرهادی بابادی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: فشارهای بالادستی به مسئولان برای اجرای طرح های انتقال آب به دلیل عدم تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل در حوزه آب است.

وی افزود: تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل با مشارکت نهادهای مدنی در حوزه آب می تواند مخاطرات و آسیب پذیری های استان را در موضوع آب برطرف کند.

فرهادی بابادی بیان داشت: نباید پنداشت که پدافند غیرعامل تنها برای کاهش آسیب پذیری زیرساخت ها در برابر تهدیدات خارجی است بلکه پایداری ملی و پایدارسازی زیرساخت ها به منظور تداوم فعالیت ها و خدمات در مواقع بحران بخشی از مولفه های پدافند غیرعامل است.

عضو کمپین حمایت از زاگرس مهربان گفت: متاسفانه بی توجهی به پدافند غیرعامل باعث شده است که با گذشت سال ها تامین آب شرب 200 روستا در استان چهارمحال و بختیاری به وسیله تانکر صورت گیرد.

این فعال مدنی تصریح کرد: با تاکید بر پدافند غیرعامل در حوزه آب باید از اجرای پروژه های در حال مطالعه و در حال ساخت انتقال آب که در آن ها به هر دلیلی مکان یابی مناسب و یا ضرورت های زیست محیطی لحاظ نشده جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت رو به وخامت محیط زیست در استان چهارمحال و بختیاری باید با مدیریت صحیح پروژه های عمرانی در حال بهره برداری و یا در آستانه بهره برداری را از چرخه تولید خارج و یا آن ها را کارآمدتر و در جهت حفظ محیط زیست بهینه سازی کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1