دلیل رشد خانه مسافرها کمبود مراکز اقامتی است

19 دسامبر 2015 - 18:40 dsfr.ir/el6kq

دلیل رشد خانه مسافرها کمبود مراکز اقامتی است
دالاهو
هتل بوستان سرعین

مسوولان گردشگری استان اردبیل دلیل رشد خانه مسافرها را کمبود مراکز اقامتی استان می دانند.

خبرگزاری مهر در این باره با ارائه گزارشی می نویسد: در حال حاضر 28 هتل، 87 هتل آپارتمان، 99 مهمان پذیر، 3 کمپینگ و 2 پانسیون کل مراکز اقامتی استان اردبیل را شامل می شوند که این تعداد پاسخگوی نیاز نیست و موجب رشد تعداد خانه مسافرها به ویژه در شهرهایی که گردشگر داخلی و خارجی بیشتری دارند شده است. بطوری که از 190 خانه مسافر در استان، 170 مورد در سرعین و 15 مورد در بیله سوار، 1 مورد در اردبیل و 4 مورد نیز در نیر فعال شده اند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل با بیان اینکه ما با کمبود مراکز اقامتی مواجه ایم و تا زمانی که نتوانیم خود را به سطح مطلوبی از استانداردها برسانیم نباید انتظار داشت گردشگر ما را به  عنوان مقصد انتخاب کند، اظهار می دارد: در هر شهرستانی اگر مسوولان محلی احساس نیاز کنند و درخواست بدهند مجوز صادر می کنیم. در خود سرعین نیز هرچند بیشترین تعداد مراکز اقامتی را دارد اما همچنان به دلیل نیازی که وجود دارد مجوزهای شش ماهه صادر می شود.

اما با این همه برخی از صاحبان مراکز اقامتی در اردبیل به دلیل نبود سود اقتصادی، ضعف حمایت ها، حمایت های شعارزده و درخواست های غیرمعقول بخش دولتی تمایلی به ادامه کار نداشته و حاضرند با تغییر کاربری مرکز اقامتی خود شغل دیگری برای امرار معاش دست و پا کنند.

مالک یکی از مسافرخانه های اردبیل با ابراز ناراحتی از برخوردهای شعار زده و سلیقه ای می گوید: در حالی که شهرداری حمایت از گردشگری را مطرح می کند، آن وقت برای یک داربست باید عوارض 30 میلیون ریالی پرداخت کرد! علاوه بر این به حدی هزینه های تعمیر و نگه  داری بالا است که به سمت بهسازی مسافرخانه نمی روم و همین که بتوانم هزینه امرار معاش را تأمین کنم برایم کافی است. اگر موافقت کنند حاضرم تغییر کاربری بدهم. با این مشکلات و خرج و مخارج ها وقتی حمایت نیست ادامه دادن سخت است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1