سفیر چین در ایران مطرح کرد:

تاسیس «موسسه کنفوسیوس» رویداد مهم بین ایران و چین

19 دسامبر 2015 - 17:00 dsfr.ir/cm75h

تاسیس «موسسه کنفوسیوس» رویداد مهم بین ایران و چین
oneworld365.org
زبان چینی

بیش از یکبار شنیده ام که زبان چینی در ایران محبوب ترین زبان پس از زبان انگلیسی است.

"سفیر چین در ایران"

به گزارش ایلنا، پانگ سن (سفیر چین در ایران) در مراسم گشایش رشته زبان و ادبیات چینی که امروز در دانشکده زبان و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: امروز با خرسندی فراوان در این مراسم شرکت کردم و تاسیس موسسه کنفوسیوس رویداد مهم بین ایران و چین است.

سفیر چین در ایران با اشاره به اینکه ایران و چین کشورهای دارای تمدن قدیمی و درخشان هستند و مبادلات دو جانبه ای بین این دو کشور از دیرباز برقرار بوده است گفت: دو طرف در مسائل بین المللی همکاری بسیار خوبی دارند و از منافع مشترک تاکنون حفاظت کرده اند.

پانگ سن با بیان این  مطلب که حجم تجارت ایران و چین هم اکنون به بیش از 50 میلیارد دلار رسیده است، خاطرنشان کرد: ایران و چین تاکنون در زمینه های ساخت و ساز پارک های صنعتی، انرژی و ... همکاری های وسیعی انجام داده اند.

وی همچنین به افزایش توریست های چینی به ایران اشاره و عنوان کرد: با افزایش توریست های چینی در ایران محصولات ایرانی و همچنین فرش ایران مورد محبوبیت مردم چین قرار گرفته است.

سفیر چین در ایران با بیان اینکه چین خوشحال می شود که توافق هسته ای ایران و 1+5 به سرانجام برسد، اضافه کرد: بیش از یکبار شنیده ام که زبان چینی در ایران محبوب ترین زبان پس از زبان انگلیسی است؛ امیدوارم موسسه کنفوسیوس در تقویت ارتقای سطح تدریس زبان چینی کاربردی عمل کند و نقش هدایتی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سفارت چین در ایران از پشتیبانی وزارت ارشاد برای موسسه کنفوسیوس تشکر می کند، گفت: سفارت چین مانند همیشه از دانشکده زبان و ادبیات خارجی پشتیبانی خواهد کرد و برای پیشبرد موفقیت آمیز تدریس زبان چینی تلاش می کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1