شکار غیرقانونی با چه انگیزه ای؟

19 دسامبر 2015 - 13:20 dsfr.ir/us9dp

شکار غیرقانونی با چه انگیزه ای؟
panoramio.com
شکار غیرقانونی یکی از عوامل تهدیدکننده در پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان یکی از مناطقی است که جمعیت علف خواران آن به دلیل این نوع شکار با کاهش جمعیت روبرو شده و این موضوع تهدیدی برای بقای گوشت خواران منطقه از جمله پلنگ است.

شکار غیرمجاز موضوعی است که همواره در مباحث مرتبط با حفاظت مطرح بوده و از دغدغه های کارشناسان و علاقمندان به حیات وحش به حساب می آید زیرا این مقوله ضررهای جبران ناپذیری را به حیات وحش شکننده ایران وارد کرده است.

پارک ملی گلستان یکی از مناطقی است که جمعیت علف خواران آن به دلیل این نوع شکار  با کاهش جمعیت روبرو شده و این موضوع تهدیدی برای بقای گوشت خواران منطقه از جمله پلنگ است.

شیدا عشایری پژوهشی در همین زمینه با عنوان «بررسی انگیزه های شکار غیرقانونی در پارک ملی گلستان» انجام داده که به عنوان سخنران نخست در بیست و چهارمین سمینار حیات وحش، نتایج مطالعه خود را ارائه می کند.

در بخش دوم هادی فهیمی مطالبی را درباره خرس سیاه در جنوب ایران بیان می کند. عنوان این سخنرانی «مروری بر وضعیت خرس سیاه بلوچی Ursus thibetanus gedrosianus در ایران شامل استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان» است که در طی آن به مباحثی همچون بررسی پراکنش گونه در ایران، بررسی رژیم غذایی، تعارضات با انسان، نقش و حضور گونه در آداب و رسوم مردم بومی و … پرداخته خواهد شد.

این سمینار روز یکشنبه 29 آذر­ماه 1394 در محل سالن اجتماعات انتشارات فنی ایران برگزار خواهد شد. از علاقمندان درخواست می شود تا حضور خود را در تماس با شماره تلفن 88903513 (دفتر انجمن یوزپلنگ ایرانی) در ساعت اداری اعلام نمایند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1