نشست تخصصی تاثیر مدیریت دانش بر بهره وری صنعت گردشگری برگزار شد

16 دسامبر 2015 - 13:20 dsfr.ir/ko886

نشست تخصصی تاثیر مدیریت دانش بر بهره وری صنعت گردشگری برگزار شد
مرتضی لطف اللهی
آرامگاه حکیم فردوسی در توس

نشست تخصصی تاثیر مدیریت دانش بر بهره وری صنعت گردشگری با حضور کارشناسان، متخصصان، دانشجویان و اساتید دانشگاه در مرکز آموزش عالی خاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این نشست تخصصی مهم ترین موضوعات مرتبط با صنعت گردشگری و نیز ضرورت استفاده از دانش و ظرفیت مراکز علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نگار سرتیپ زاده سرپرست پایگاه قنات قصبه گناباد نیز در این نشست تخصصی در سخنانی با اشاره به نقش آثار و ابنیه فرهنگی و تاریخی در جذب گردشگران به تشریح تاثیر ثبت آثار در فهرست میراث فرهنگی بر افزایش جذب گردشگران پرداخت.

وی در سخنان خود در این نشست تخصصی با بیان اینکه ایران در حال حاضر 19 اثر در فهرست جهانی یونسکو دارد گفت: این 19 اثر از 15 استان کشور در فهرست جهانی یونکسو به ثبت رسیده و رتبه ایران خوشبختانه در سال های اخیر بسیار افزایش یافته است.

وی گفت: ثبت آثار در فهرست جهانی یونسکو باعث می شود تا شمار گردشگران علمی و نیز گردشگران علاقه مند به موضوعات فرهنگی و تاریخی بیش از پیش افزایش یابد.

سرتیپ زاده به آثار قابل ثبت در فهرست جهانی یونسکو در خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: آثار بی شماری در استان وجود دارند که قابلیت ثبت در فهرست جهانی یونسکو را دارند که از آن جمله می توان به محوطه تاریخی شادیاخ، بندیان درگز، میل ارسلان جاذب، آسبادهای نشتیفان خواف، مجموعه فرهنگی-تاریخی توس و ... اشاره کرد.

وی در ادامه صحبت های خود از قنات قصبه گناباد به عنوان یکی از شگفتی های استان نام برد و گفت: این قنات در کنار چند رشته قنات دیگر قرار است به صورت زنجیره ای در یونسکو به ثبت جهانی برسد.

هم چنین در حاشیه این نشست تخصصی هم چنین نمایشگاهی با هدف معرفی بناهای و اماکن ثبت شده ایران در فهرست جهانی یونسکو برگزار شد. این نمایشگاه با هدف آشنایی هرچه بیشتر با آثار ثبت شده و افزایش آگاهی و حساسیت شهروندان در خصوص آثار ثبت جهانی به نمایش درآمده است.

علاقه مندان در بازدید از این نمایشگاه ضمن آشنایی با اماکن و آثار ثبت شده ایران در فهرست جهانی یونسکو با نقش این آثار و اماکن در جذب گردشگر، ایجاد اشتغال و ارزآوری آشنا خواهند شد.

در این نمایشگاه آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو در قالب تعداد 30 تابلو در ابعاد 100 در 70 سانتی متر به نمایش در آمده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1