امضا سند همکاری های اجرایی گردشگری ایران و تونس

13 دسامبر 2015 - 12:50 dsfr.ir/8n81k

امضا سند همکاری های اجرایی گردشگری ایران و تونس
میراث آریا
مسعود ‎سلطانی فر و سلمی اللومی الرقیق

سند همکاری های اجرایی گردشگری ایران و تونس امضا شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در مراسمی که صبح جمعه (20 آذر) در محل وزارت گردشگری تونس در پایتخت این کشور برگزار شد سند همکاری های اجرایی گردشگری ایران و تونس به امضا مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و خانم سلمی اللومی الرقیق وزیر گردشگری و صنایع دستی تونس رسید.

سلمی اللومی الرقیق وزیر گردشگری و صنایع دستی تونس در این مراسم كه با حضور روسای تشکل های بخش خصوصی گردشگری ایران و تونس و جمعی از خبرنگاران تونسی برگزار شد اظهار داشت: هر دو کشور از تنوع بالایی برخوردارند و این سند همکاری ها نقطه شروعی برای همکاری های گسترده تر میان دو کشور به شمار می رود.

وی افزود: در این سند بر همکاری در زمینه برگزاری دوره های آموزشی گردشگری، تبلیغات و بازاریابی گردشگری، سرمایه گذاری مشترک در این حوزه تاکید شده است.

وی گفت: تونس مقصد خوبی برای گردشگران ایرانی است هم موقعیت تاریخی و تمدنی تونس و هم مشترکات دینی و فرهنگی میان دو کشور وجود دارد با این حال تبادلات گردشگری دو کشور در سطح پایینی است و امید است از طریق امضا این برنامه اجرایی، همکاری های گردشگری میان دو کشور گسترش یابد.

وی نشست های بخش خصوصی دو کشور طی روزهای اخیر و مشارکت در برگزاری نمایشگاه ها و کنفرانس های مشترک را برای افزایش همکاری های دو کشور موثر خواند.

سلمی اللومی الرقیق وزیر گردشگری و صنایع دستی تونس برقراری پروازهای مستقیم میان دو کشور را بسیار مهم دانست و گفت: این موضوع در حال پیگیری است.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تونسی در مورد نحوه همکاری دو کشور در زمینه فرش بافی اظهار داشت: برند فرش ایران در دنیا معتبر است و حرف اول دنیا را می زند، دو میلیون نفر در ایران در این صنعت مشغول کار هستند و ما آمادگی داریم در زمینه برگزاری دوره های آموزشی و نمایشگاه های فرش با تونس همکاری كنيم.

رییس جامعه دفاتر مسافرتی  تونس نیز در این نشست اظهار داشت: ما به عنوان بخش خصوصی گردشگری تونس از اقدامات وزارت گردشگری تونس برای گسترش روابط با ایران حمایت می کنیم و تمام تلاش خود را برای اجرایی کردن تصمیمات اتخاذ شده انجام خواهیم داد.

گفتنی است به همراه هیات بلندپایه دولتی ایران، هیاتی از فعالان بخش خصوصی گردشگری ایران و رییس جامعه هتلداران ایران نیز به تونس سفر و مذاکرات فشرده و خوبی با همتایان تونسی خود برگزار کرده اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1