راه اندازی خط مسافری دریایی بین ایران و پاکستان

7 دسامبر 2015 - 14:50 dsfr.ir/9c6ip

راه اندازی خط مسافری دریایی بین ایران و پاکستان
hosting-agency.de
بندر گوادر پاکستان

مدیرعامل شرکت مکران فری سرویس از راه اندازی خط مسافری دریایی بین کشور ایران و پاکستان از طریق بنادر چابهار و گوادر پاکستان خبر داد.

به گزارش میزان، رضا افتخار در نشستی که با معاون عملیات دریایی و بندری و کارشناسان بخش های مختلف داشت، از فراهم بودن زیرساخت های لازم از قبیل اسکله، ترمینال مسافری مجهز و سایر امکانات بندری چابهار ابراز رضایت کرد و افزود: با توجه به فراهم بودن امکانات شرکت (مکران فری سرویس) به نمایندگی از دولت پاکستان قصد جا به جایی زائران پاکستانی را از طریق بندر گوادر پاکستان به بندر چابهار برای شهرهای قم و مشهد مقدس را دارد.

وی افزود: طی جلساتی که با وزارت کشتیرانی، سازمان ها و وزارت کشور پاکستان در چند ماه اخیر داشتیم به نمایندگی دولت پاکستان مکلف به راه اندازی این خط مسافری بین دو کشور شده ام.

افتخار بیان داشت: گرچه ما به ظاهر بخش خصوصی هستیم اما از طرف دولت پاکستان حمایت می شویم و این اقدام ما خواسته دولت پاکستان است.

وی گفت: ما بعد از ارائه گزارشات این سفر به مقامات دولت پاکستان، در ظرف 15 تا 20 روز آینده دو وزارت امور خارجه و وزارت کشور پاکستان در راس هیئتی به کشور ایران برای امضاء توافقات سفر خواهند کرد.

افتخار گفت: سفر دریایی از طریق شناور کاتامارا متعلق به دولت پاکستان با ظرفیت 290 نفر با هزینه رفت و برگشت برای هر نفر 200 دلار به اضافه 175 دلار هزینه ایاب و ذهاب در داخل دو کشور، در هفته سه روز، روزهای دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه در سال 9 ماه به جز فصل مونسون را برنامه ریزی کرده ایم.

وی مسیر مسافران دریایی را بین بندر چابهار و پایگاه دریایی مسافری بندر گوادر اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت (مکران فری سرویس) تصریح کرد: هدف ما جا به جایی زائران است در صورت استقبال مسافران از جا به جایی توریست ها هم استقبال می کنیم.

افتخار افزود: ما از مقامات ایرانی خواستار هماهنگی و اعلام آمادگی آنها در آینده نزدیک را داریم.

افتخار در پایان به بیوگرافی شرکت (مکران فری سرویس) پرداخت و گفت: اعضای این شرکت دریانوردان بازنشسته و چند تجار بازرگانی هستند و زمینه فعالیت شرکت صرفا جا به جایی مسافران دریایی است و با قوانین و مقررات دولت پاکستان با 100 میلیون روپیه هزینه اولیه به ثبت رسیده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1