زیرساخت های گردشگری آثار ثبت جهانی باید تقویت شود

5 دسامبر 2015 - 17:50 dsfr.ir/9d2a8

زیرساخت های گردشگری آثار ثبت جهانی باید تقویت شود
roshd.ir
کاخ عالی قاپو در اصفهان

زیرساخت های گردشگری بناهای تاریخی که به ثبت جهانی رسیده اند با توجه به پتانسیل آن ها در جهت جذب گردشگر داخلی و خارجی باید تقویت شوند.

"معاون سرمایه گذاری و طرح های سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایگاه های ثبت جهانی استان اصفهان؛ "سعید شیرکوند" در بازدید از میدان امام اصفهان و عمارت عالی قاپو افزود: صنعت گردشگری یكی از مهم ترین فعالیت های اقتصادی در سطح جهان محسوب می شود و بناهای تاریخی ثبت جهانی می توانند در جذب گردشگر خارجی بسیار تاثیرگذار باشند و باید در این زمینه سرمایه گذاری فراوانی صورت گیرد.

وی در بازدید از کارگاه مرمتی کاخ عالی قاپو از پیشرفت هایی که در زمینه مرمت و استحکام بخشی ایوان عالی قاپو صورت گرفته  ابراز خرسندی کرد.

معاون سرمایه گذاری و طرح های سازمان میراث فرهنگی  کشور ایجاد اتاق معرفی در ورودی عالی قاپو و همچنین نصب تابلوی معرفی این بنای تاریخی در جهت اطلاع رسانی را اقدامی ارزشمند دانست.

شیرکوند با ارائه پیشنهاداتی در خصوص ارتقاء سیستم اطلاع رسانی و امنیت بنا افزود: دوربین های مدار بسته می توانند در حفظ و حراست بنا بسیارتاثیر گذار باشند.

"فریدون الهیاری" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز با اشاره به اینکه تاکنون برای مرمت و استحکام بخشی کاخ عالی قاپو حدود 20 میلیارد ریال هزینه شده افزود: این مبلغ برای بنای عظیم با ظرافت های معماری و تزئینات منحصر به فرد دراین بنا رقم بالایی نیست.

وی از برچیده شده کل داربست های عالی قاپو در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: وجود داربست در بناهای تاریخی نشان دهنده پایش و مراقبت از بناها است.

در این بازدید که با حضور معاون سرمایه گذاری و طرح های سازمان میراث فرهنگی  کشور صورت گرفت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، معاون سرمایه گذاری و طرح های استان اصفهان، مدیر پایگاه جهانی میدان امام اصفهان و معاون میراث فرهنگی استان اصفهان نیز حضور داشتند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1