نخستین همایش غار کرفتو در دیواندره برگزار می شود

5 دسامبر 2015 - 17:40 dsfr.ir/ox6a2

نخستین همایش غار کرفتو در دیواندره برگزار می شود
خبرگزاری مهر
غار کرفتو بزرگ ترین غار باستانی ایران

فرماندار دیواندره از برگزاری نخستین همایش غار کرفتو در خردادماه سال آینده در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كردستان؛ بهرام فاتحی در نخستین جلسه هماهنگی برگزاری این همایش که با حضور معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، مدیر مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد، مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان و سرپرست پایگاه میراث فرهنگی و گردشگری زیویه و کرفتو برگزار شد، اظهار کرد: این همایش در اوایل خردادماه سال آینده با حضور متخصصین رشته های گوناگون در دیواندره برگزار خواهد شد.

فرماندار دیواندره اظهار کرد: هدف از برگزاری همایش علاوه بر کسب اطلاعات در ابعاد مختلف علمی و فنی غار کرفتو، بازخوانی و تصحیح اطلاعات قبلی برای معرفی درست غار در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی آن است.

فاتحی ادامه داد: مسئولیت فراخوان و زمان بندی همایش با دبیر علمی همایش بوده که پس از تصویب اعضاء هیئت علمی همایش اعلام خواهد شد.

وی ضمن دعوت از پژوهشگران باستان شناسی، تاریخ، مردم شناسی، گیاه شناسی، جانورشناسی، مرمت، گردشگری، زبان شناسی، زمین شناسی و غارشناسی برای شرکت در این همایش گفت: برگزاری هرچه کیفی این همایش باید ملاک اصلی متولیان امر باشد.

در این جلسه در قالب صورت جلسه ای 15 بندی فرمانداری دیواندره به عنوان رئیس برگزاری همایش، دانشگاه آزاد معاونت پژوهشی و مرکز کردستان شناسی به عنوان دبیر علمی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان نیز به عنوان دبیر اجرایی انتخاب شدند.

گفتنی است؛ غار کرفتو از غارهای دست کند و طبیعی است که در 70 کیلومتری شهر دیواندره به وجود آمده است و یکی از آثار پر بازدید کردستان است.

دیدگاه ها

  • عباس منصوری 27 دسامبر 2015 - 08:01

    تمام قد هستم...

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1