در بازدید از ستاد اسکان زائران پیاده رضوی مطرح شد:

ایران به کانون گردشگری حلال در دنیا تبدیل می شود

5 دسامبر 2015 - 13:00 dsfr.ir/cb0qc

ایران به کانون گردشگری حلال در دنیا تبدیل می شود
علیرضا بهرامی
گردشگری حلال

معاون رئیس جمهور ظرفیت های گردشگری مذهبی در کشور را خوب ارزیابی کرد و گفت: ایران به کانون گردشگری حلال در دنیا تبدیل می شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مسعود سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور که به استان خراسان رضوی سفر کرده است، شامگاه 12 آذر ماه پس از بازدید از آثار فرهنگی و تاریخی و ظرفیت های موجود گردشگری در شهرهای خوشاب، جوین، جغتای و سبزوار با حضور در ستاد اسکان زائرین پیاده امام رضا (ع)، در مشهد و در گفت و گو با مسئولان و دست اندرکاران جمعیت خدمت گزاران به زائران پیاده رضوی از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمات به این زائران قرار گرفت.

وی گفت: خوشبختانه تمایل گردشگران خارجی خصوصا گردشگران مذهبی برای سفر به ایران افزایش یافته به گونه ای که از 5 میلیون گردشگر خارجی ورودی به ایران در سال گذشته دو نیم میلیون نفر آنان را زائران و گردشگران مذهبی از کشورهای مختلف دنیا تشکیل می دهند که به قصد زیارت اماکن مقدس و زیارتی ایران وارد کشور شده اند.

او افزود: این در حالی است که در دنیا 350 میلیون شیعه داریم و باید با برنامه ریزی مناسب و تامین زیرساخت ها بتوان زمینه ورود سالانه میلیون ها گردشگر مسلمان و شیعه به ایران را فراهم کرد، هر چند بر اساس سند چشم انداز افق 20 ساله نظام، ایران باید در سال 1404 میزبان 20 میلیون گردشگر خارجی باشد. گردشگران مذهبی که به ایران سفر می کنند، به شهرهای مشهد، قم و شیراز می روند. البته بیشتر آن ها به مشهد مقدس مشرف می شوند.

معاون رئیس جمهور در ادامه صحبت های خود با اشاره به افزایش رضایت گردشگران خارجی از سفر به ایران گفت: خوشبختانه میزان رضایت گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند از میزبانی، امنیت و امکانات موجود در ایران افزایش یافته که این افزایش رضایت می تواند باعث توسعه گردشگری و افزایش جذب گردشگر شود، چون بر اساس آمار ارائه شده هر گردشگری که با رضایت به وطن خود برگردد می تواند باعث تشویق 7 تا 8 گردشگر دیگر برای سفر به آن کشور شود.

او ایران را کشوری دانست که به واسطه وجود اماکن مقدس در سه شهر مشهد، قم و شیراز همواره مورد توجه گردشگران مذهبی و مسلمانان و شیعیان دنیا قرار داشته است و افزود: این در حالی است که در کنار ظرفیت های مذهبی وجود اماکن فرهنگی و تاریخی و طبیعت بکر و زیبای ایران و نقاط دیدنی و جذاب مانند کویر لوت و کویر مرکزی باعث شده تا شاهد افزایش تمایل گردشگران خارجی برای سفر به ایران باشیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در ادامه صحبت های خود به حضور هزاران زائر به پای پیاده در مشهد و همزمان با دهه آخر ماه صفر اشاره کرد و افزود: این یک حرکت بزرگ و ارزشمند است که باید زمینه سازی برای ارائه خدمات رسانی هرچه بیشتر به این زائرین فراهم شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1