با هدف احیاء و بازگشایی؛

کاروانسرای دهنمک به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شد

5 دسامبر 2015 - 10:20 dsfr.ir/sc42a

کاروانسرای دهنمک به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شد
همگردی
کاروانسرای تاریخی دهنمک واقع در شهرستان آرادان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: کاروانسرای تاریخی دهنمک واقع در شهرستان آرادان به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه بیدختی» گفت: در مراسمی با حضور معاونان صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن فرهنگی و تاریخی، شماری از مسئولان استان سمنان و شهرستان آرادان، کاروانسرای دهنمک به بخش خصوصی واگذار شد.

خواجه بیدختی افزود: این کاروانسرا با هدف مرمت، احیاء و بازگشایی به عنوان مجموعه اقامتی، خدماتی، پذیرایی و گردشگری به مدت 13 سال تحویل سرمایه گذار بخش خصوصی شد. کاروانسرای ده نمک جزء 32 بنای قابل واگذاری به بخش خصوصی بود که آگهی مزایده عمومی آن از طریق صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن فرهنگی و تاریخی در شهریور ماه سال جاری منتشر شد.

وی افزود: با استقرار دولت تدبیر و امید، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به طور جدی رویکرد واگذاری بناهای تاریخی تحت مالکیت دولت را اجرا کرد. این بناهای تاریخی با هدف حفاظت هر چه بهتر و ایجاد کاربری متناسب با بنا، در قالب قراردادهای بلندمدت به متقاضیان بهره برداری و سرمایه گذاری، تحویل می شود و تا کنون در استان سمنان دو بنای تاریخی شامل کاروانسرای ده نمک و کاروانسرای میاندشت به طور قطعی به سرمایه گذار واگذار شده است.

گفتنی است؛ کاروانسرای تاریخی ده نمک واقع در شهرستان آرادان، روستای ده نمک محور تهران به سمنان واقع شده است. این کاروانسرا دارای 26 حجره، آب انبار و یخچال تاریخی است و جزء 999 کاروانسرای بین راهی است که به دستور شاه عباس صفوی در ایران احداث شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1