معاون گردشگری استان خبر داد؛

صدور مجوز به 190 واحد خانه مسافر در استان اردبیل

1 دسامبر 2015 - 11:20 dsfr.ir/v6241

صدور مجوز به 190 واحد خانه مسافر در استان اردبیل
picofile.com
خانه مسافری در تبریز

معاون گردشگری استان اردبیل از صدور مجوز به 190 واحد خانه مسافر با 4 هزار و 339 تخت به منظور اسکان مسافران و گردشگران ورودی به استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل؛ قادر تقی زاده با اشاره به بازنگری آئین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی، نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر آن ها مصوب یازدهم شهریور ماه سال 94 هیأت محترم دولت و شیوه نامه اجرایی خانه مسافر گفت: خانه مسافرهایی در استان به منظور فراهم کردن امنیت مسافران و تأمین اماکن اقامتی مطابق علایق مسافران با تنوع فرهنگی و اقتصادی و شناسنامه دار کردن، کنترل و نظارت بر اسکان گردشگران ساماندهی شده است.

وی با بیان اینکه براساس تصمیمات اتخاذ شده، جامعه مراکز اقامتی استان به عنوان مجری طرح خانه مسافر انتخاب و مجوز آن از سوی سازمان مرکزی دریافت شده است، افزود: خانه مسافر ها واحدهایی هستند که برحسب شرایط بومی و منطقه ای صرفا جهت اسکان مسافران مورد استفاده موقت قرار می گیرند که می تواند بر حسب تنوع ویلا، آپارتمان، سوئیت، خانه، اتاق و اقامتگاه های روستایی و عشایری باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد: براساس شیوه نامه مذکور، متقاضیان با درخواست کتبی و ارائه مدارک لازم در رابطه با مستندات مالکیت ملک، ارائه تأئیدیه استحکام بنا و بیمه ساختمان، بیمه مسئولیت مدنی برای کارکنان، اشخاص ثالث و مسافران، ارائه کارت معاینه بهداشت، گواهی عدم اعتیاد، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، صلاحیت فردی و انتظامی و گواهی پایان خدمت، پروانه بهره برداری دریافت می کنند.

وی از صدور 190 واحد پروانه بهره برداری خانه مسافر با 4 هزار و 339 تخت در شهرستان های سرعین، بیله سوار و نیر به منظور اسکان گردشگران ورودی با توجه به نیاز استان به ویژه در شش ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: 171 واحد از این خانه مسافرها با سه هزار و 915 تخت در شهرستان سرعین، 15 واحد در شهرستان بیله سوار با 357 تخت و چهار واحد در شهرستان نیر با 67 تخت فعالیت می کردند.

تقی زاده با اشاره به اینکه مجوز واحدهای شهرستان بیله سوار به جهت کمبود مراکز اقامتی و ورود سالانه نزدیک به 500 هزار گردشگر به صورت یک ساله صادر می شود، اظهار داشت: واحدهای مستقر در شهرستان سرعین نیز به جهت فعالیت 157 مرکز اقامتی اعم از هتل، هتل آپارتمان و میهمان پذیر تنها در نیمه اول سال و ایام پیک مسافر مجوز فعالیت دارند.

وی به تهیه و نصب تابلو برای واحدهای خانه مسافر در تمامی شهرستان های این استان توسط مجری طرح اشاره و خاطر نشان کرد: تعداد شش کیوسک اطلاع رسانی نیز در شهرستان سرعین برای ساماندهی خانه مسافر با راهنمایان مراکز مذکور که لباس های متحدالاشکل دارند در این شهر مستقر شده و نسبت به ارائه خدمات به مسافران ورودی اقدام می کنند.

معاون گردشگری استان با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای راهنمایان خانه مسافر مستقر در کیوسک های اطلاع رسانی و مدیران و کارکنان مراکز مذکور، یادآور شد: به منظور افزایش کیفیت خدمات این مراکز، نزدیک به 500 مورد از مراکز مذکور، بازدید به عمل آمده است که 410 مورد آن در سرعین، 112 مورد در بیله سوار و 30 مورد در شهرستان نیر بوده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1