معاون گردشگری از نمایشگاه صنایع دستی مهران بازدید کرد

29 نوامبر 2015 - 20:20 dsfr.ir/z39ff

معاون گردشگری از نمایشگاه صنایع دستی مهران بازدید کرد
میراث فرهنگی بوشهر
نمایشگاه صنایع دستی و سوغات بوشهر

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نمایشگاه سوغات و صنایع دستی شهر مرزی مهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، مرتضی رحمانی موحد که همراه با رییس مجلس شورای اسلامی به ایلام سفر کرده است از این نمایشگاه دیدن کرد.

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات 15 استان کشور در آستانه اربعین حسینی در شهر مرزی مهران استان ایلام برپا شده است. در این نمایشگاه، سوغات و صنایع دستی استان های ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، آذربایجان شرقی و غربی، همدان، مرکزی، کرمانشاه، کردستان، زنجان، خوزستان، اردبیل، قم، فارس و بوشهر در معرض نمایش قرار گرفته است.

​برپایی غرفه های نوحه سرایی و ایستگاه های صلواتی از دیگر برنامه های این نمایشگاه است.

مرز بین المللی مهران نزدیک ترین و امن ترین مسیر برای تردد زوار اربعین به عتبات عالیات و کربلای معلی است.

تاکنون بیش از 650 هزار نفر زائر در چند روز گذشته از طریق مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام برای شرکت در آیین اربعین حسینی به عراق عزیمت کرده اند. سال گذشته نیز در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر از پایانه مرزی مهران تردد کردند و پیش بینی می شود این تعداد امسال به دو میلیون نفر افزایش یابد.

هم چنین؛ معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز یکشنبه در جمع هیاتی همراه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی وارد استان ایلام شده و از مرز بین المللی مهران بازدید کرد.

معاون گردشگری در این بازدید در جریان نحوه خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی قرار گرفت و بر توسعه و تکمیل زیرساخت های مرز مهران به منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی تاکید کرد.

گفتنی است؛ مرز بین المللی مهران نزدیک ترین و امن ترین مسیر برای تردد زوار اربعین به عتبات عالیات و کربلای معلی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1