مدیرعامل صندوق احیا خبر داد:

70 بنای تاریخی در قالب مزایده واگذار می شود

29 نوامبر 2015 - 16:00 dsfr.ir/c6131

70 بنای تاریخی در قالب مزایده واگذار می شود
omidvazvan.ir
کاروانسرای عباسی در رباط آغا کمال وزوان

پیرو مصوبه هیئت دولت برای واگذاری بناهای تاریخی و فرهنگی و با تصمیم هیئت مدیره صندوق احیاء، 70 بنا از سوی این صندوق در مرحله جدید واگذاری ها در 23 استان به مزایده گذاشته می شود.

"مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی"

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)، محمدرضا پوینده، تصریح کرد: این صندوق، 70 بنای یاد شده را از طریق مزایده عمومی دو مرحله ای به صورت قرارداد سرمایه گذاری در مرمت، احیاء، نگهداری و واگذاری حق بهره برداری، واگذار می کند.

وی افزود: برآورد میزان سرمایه گذاری برای مرمت و احیاء بناهای تاریخی یاد شده، 500 میلیارد ریال و میانگین مدت قراردادها 12 سال است، همچنین کاربری های فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به منظور بهره برداری برای 70 بنای یاد شده تعیین شده است.

پوینده تأکید کرد: تعداد بناهای آماده واگذاری در استان های سمنان 7 بنا، یزد 7، اردبیل 6، اصفهان 5، مرکزی 5، چهارمحال و بختیاری 5، قزوین 5، خوزستان 4، کهگیلویه و بویراحمد 4، مازندران 3، کردستان 4، کرمان 2، گلستان 2، کرمانشاه 2 و بوشهر 2 بنا است و در استان های فارس، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان و همدان هر کدام یک بنا به مزایده گذاشته شده است که در دو مرحله واگذار می شوند.

گفتنی است در مرحله اول برگزاری مزایده 30 بنا و در مرحله دوم که در فاصله زمانی چند هفته با مرحله اول برگزار می شود، 40 بنای دیگر نیز واگذار می شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1