سرریز مسافران رشت وارد شهر فومن می شود

29 نوامبر 2015 - 07:30 dsfr.ir/lj4pg

سرریز مسافران رشت وارد شهر فومن می شود
بهجت نیوز
راه اندازی نخستین گروه خودروهای سواری‌ پلاک عمومی روستایی در فومن

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با فرماندار و اعضای شورای شهر فومن دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فومن، رضا رسولی عضو و رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت ظهر روز جمعه 6 آذر با حضور در فرمانداری شهرستان فومن با میرشمس مومنی زاده فرماندار فومن دیدار و گفتگو کرد.

میرشمس مومنی زاده فرماندار فومن در این دیدار با اشاره به تراکم و  فشردگی شهرهای استان گیلان گفت: بین کلانشهر رشت و شهرهای مجاور آن تبادل بسیار زیاد کالا و مسافر وجود دارد که نیاز است بررسی و مطالعات لازم در این خصوص در قالب کمیسیون حمل و نقل و ترافیک مرکز استان و شهرستان های حاشیه آن مورد نظر قرار گیرد.

فرماندار فومن افزود: سرریز مسافر و گردشگر شهر رشت در زمان تعطیلات و ایام تابستان وارد شهرهای اطراف و به خصوص بدلیل جاذبه های گردشگری وارد شهر فومن می شوند. همچنین بسیاری از مردم شهرهای اطراف جهت خرید، انجام امور اداری، اقتصادی، معاملات و امورات دیگر به مرکز استان مراجعه می کنند.

وی تبادل اطلاعات بین مسئولین شهرهای مجاور با مسئولین شهر رشت در حوزه ساماندهی ترافیک و حمل و نقل را موثر دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم با ادامه برگزاری نشست های مشترک در جهت رفع مشکلات به خصوص در حوزه حمل و نقل درون شهری و برون شهری به نتایج خوب و موثری دست پیدا کنیم.

مهندس رضا رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به اهمیت بحث حمل و نقل درون شهری گفت: امروزه توجه به حمل و نقل خودرو یک بحث و موضوع جابجایی عابرین پیاده و تردد آنها یک مسئله جداگانه در حوزه حمل و نقل درون شهری محسوب می شود که باید به آن توجه شود.

وی تصریح کرد: در شهرهای کوچک به جای استفاده از اتوبوس می توان از ون برای حمل و نقل مسافران درون شهری استفاده نمود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهر رشت با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه حمل و نقل شهر رشت خاطرنشان کرد: تلاش ما در شهر رشت بر این است که شرایطی ایجاد شود تا ورود خودروهای تک سرنشین به داخل شهر مدیریت شود.

وی به جمعیت شناور شهر رشت اشاره نمود و افزود: با توجه به اینکه شهر رشت به عنوان کلانشهر و مرکز استان است باید مدیریت مناسبی در حوزه حمل و نقل این شهر صورت پذیرد.

رسولی از ایجاد سه ترمینال جدید در شهر رشت خبر داد و افزود: در حال حاضر شهر رشت دارای یک ترمینال جنوب است که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته ترمینال غرب نیز در ایام دهه فجر امسال افتتاح می شود و پیگیری های صورت گرفته در خصوص تعریف پروژه سرمایه گذاری ترمینال شرق نیز در حال انجام است و هم چنین در بودجه سال 95 برای آغاز پایانه حمل و نقل شمال نیز تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برنامه ریزی های لازم در خصوص ایجاد مراکز خرید در حاشیه این پایانه های حمل و نقل صورت گرفته است. این عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: نخستین خط ویژه اتوبوسرانی در رشت از میدان حشمت تا میدان گیل اجرا می شود که تا سال آینده تا میدان فرزانه و از آج بیشه تا آتشگاه نیز ادامه خواهد یافت.

رسولی گفت: نگرش حاکم در حوزه ترافیک شهر رشت در خصوص مدیریت ترافیک شناور این است که یا با توسعه درگاه های چهارگانه ورودی، نیاز به ورود به شهر نداشته باشند و یا در این درگاه ها وسایل نقلیه خود را با سیستم های انبوه بر مبادله نموده و با خودروهای شخصی وارد شهر نشوند. لازم است برنامه ریزی حمل و نقل به صورت استانی و منطقه ای انجام شود و این مهم عنایت ویژه فرمانداران محترم به عنوان اعضای اصلی شورای ترافیک استان را می طلبد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1