آغاز به کار نمایشگاه بین المللی صنایع دستی آنکارا

28 نوامبر 2015 - 16:50 dsfr.ir/bx3j3

آغاز به کار نمایشگاه بین المللی صنایع دستی آنکارا
میثم رودکی
نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و آثار هنری آنکارا، با شرکت کشورهای ترکیه، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، هندوستان، پاکستان، عراق و ... در محل سالن کنگراسیون آنکارا افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ در آیین گشایش این نمایشگاه مدیر شرکت برگزار کننده نمایشگاه صنایع دستی آنکارا، با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره آن و حضور صنایع دستی کشور ترکیه و سایر کشورها، هدف از برگزاری آن را آشنایی مردم با هنرمندان ترکیه و سایر کشورها عنوان کرد.

رمزی بی، حضور غرفه داران و صنایع دستی هنرمندان سایر کشورها را نشانه دوستی در این نمایشگاه بر شمرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در ترکیه نیز هنر را نگاه زیباشناسی به هستی معرفی کرد و آثار هنری را نشانه تجلی حس زیباشناختی هنرمندان و دستان پر توان آنان بر شمرد.

حسن صفرخانی در ادامه با قدردانی از حضور هنرمندان و ارایه آثار و صنایع دستی هنری از کشورهای شرکت کننده، نگاه هنرمندان به جهان هستی و روابط اجتماعی را نیاز امروز بشر دانست و گفت: در جهانی که هر روز صدای خشونت، قتل و ترور می شنویم، بیش از گذشته نیازمند نگاه زیباشناختی به هستی و روابط اجتماعی هستیم و امروز مردم بیش از گذشته محتاج دوستی و برادری نسبت به یکدیگر هستند.

صفرخانی با اشاره به روابط فرهنگی ایران و ترکیه و سایر ملت ها، برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری را زمینه توسعه مناسبات هنری و فرهنگی بین دو کشور دانست.

به گزارش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این نمایشگاه هنرمندان کشور ترکیه با بیش ترین نماینده (200 غرفه) و هنرمندان سایر کشورها با بیش از 40 غرفه (در مجموع)، صنایع دستی و هدایا کوچک تولیدشده توسط دستان هنرمندان را در معرض دید و فروش قرار داده اند.

دومین غرفه نمایشگاه به صنایع دستی ایران اختصاص دارد که توسط بخش خصوصی در معرض دید و خرید مردم ترکیه و شهر آنکارا قرار گرفته است.

این نمایشگاه با بیش از 230 غرفه به مدت 10 روز در آنکارا و در محل نمایشگاه کنگراسیون برپاست.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1