رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان تاکید کرد؛

عدم اطلاع کافی منتقدین اجرای مصوبه دولت از ظرفیت های جزیره آشوراده

28 نوامبر 2015 - 15:30 dsfr.ir/bb0sf

عدم اطلاع کافی منتقدین اجرای مصوبه دولت از ظرفیت های جزیره آشوراده
دالاهو
جزیره آشوراده

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان گفت: منتقدین اجرای مصوبه دولت در طرح ملی گردشگری جزیره آشوراده فاقد اطلاعات کافی از ظرفیت تنها جزیره ایرانی دریای خزر هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان؛ حمید ضیایی پرور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان در جمع اصحاب رسانه این استان اظهار کرد: می توان با اطمینان مدعی شد که بسیاری از این منتقدین حتی برای یک بار هم از آشوراده دیدن نکرده و نمی دانند قرار است چه طرحی در این جزیره اجرا شود.

وی بیان کرد: برخی افراد تهران نشین و دلسوزان حیات وحش به کمک رسانه های مورد نظر خود در شرایطی مخالفت خود را با تبدیل آشوراده به منطقه گردشگری اعلام می کنند که اکثریت ساکنین استان گلستان و همچنین مسوولان سازمان محیط زیست و میراث فرهنگی به اجرای مصوبات دولت در چارچوب رعایت مسائل زیست محیطی پایبندند.

رییس مرکز اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: یکی از دلایل رونق گرفتن و بازتاب این گونه مخالفت ها سکوت رسانه های گلستان و اعلام دلایل اجرای مصوبه دولت با برهان و یا انجام طرح های نظرسنجی و افکارسنجی است. به جز یک نظرسنجی و چند خبر فاقد تحلیل مناسب و تعدادی گزارش صدای چندانی در موافقت با اجرای طرح گردشگری آشوراده از گلستان بلند نشده است و این در شرایطی است که گروه های مخالف از همه ابزار خود برای ممانعت از اجرای این مصوبه دولت استفاده کردند.

وی گفت: انتظار می رود رسانه های گلستان بکوشند با فراهم کردن فضای بستر اجرای طرح گردشگری آشوراده زمینه رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری استان گلستان را فراهم کنند. شاید اگر دولت مشابه این طرح را در استان دیگری تصویب می کرد همه ظرفیت های آن استان برای اجرا و به ثمر نشستن کار بسیج و متحد می شد.

ضیایی پرور اظهار کرد: حمایت رسانه های گلستان از اجرای طرح گردشگری آشوراده به معنای حمایت چشم و گوش بسته نیست و لازم است کمبودها و کاستی های این طرح و دیگر مشکلات میراث فرهنگی گلستان نیز توسط رسانه ها مطرح و موشکافی شود. گلستان استانی سرشار از ظرفیت و مزیت های نسبی در بخش های مختلف از جمله میراث فرهنگی و گردشگری است که لازم است رسانه ها از همه توان و انرژی خود برای معرفی هر چه بیشتر این توانمندی ها استفاده کنند.

وی به نقش موثر فن آوری های جدید در اطلاع رسانی اشاره کرد و گفت: گسترش روزافزون امکاناتی مانند تلفن همراه با اینترنت های پر سرعت و همیشه آماده نیز می تواند با برنامه ریزی درست رسانه ای، پتانسیل گردشگری گلستان را بیش از همیشه به مردم ایران معرفی کند.

ضیایی پرور بیان کرد: با روند کنونی شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های موبایلی، گردشگری نیاز و خواسته اصلی مردم در چند سال آینده است که باید علاوه بر ضرورت معرفی هر چه بیشتر قابلیت ها، نسبت به فراهم آوردن زیرساخت های اولیه حضور گردشگران نیز اقدام کرد.

در این جلسه که شماری از مدیران و فعالان رسانه ای استان نیز حضور داشتند، ضیایی پرور که خود از فعالان رسانه و مدرس دانشگاه در حوزه علوم ارتباطات است به همفکری، بحث و تبادل نظر در حوزه رسانه و روابط عمومی به منظور تقویت صنعت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی پرداخت.

همچنین، در ادامه این نشست ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیز گزارشی از توانمندی ها و مزیت های نسبی این استان ارائه و خواستار همکاری بیشتر رسانه ها برای توسعه این بخش شد.

لازم به ذکر است، گلستان با بیش از 2500 جاذبه طبیعی و تاریخی و به سبب تنوع اقلیم اعم از دریا، جنگل، کوهستان، دشت و بیابان و تعدد اقوام و مذاهب به نگارستان ایران شهره است و شایسته است با توسعه و رونق صنعت گردشگری، زمینه های توسعه اقتصادی منطقه نیز فراهم شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1