معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست:

700 سازمان مردم نهاد زیست محیطی در کشور فعال است

28 نوامبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/zz247

700 سازمان مردم نهاد زیست محیطی در کشور فعال است
خبرگزاری برنانیوز
همایش سازمان های مردم نهاد منابع طبیعی و محیط زیست کشور در شهر دامغان

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست از فعالیت 700 سازمان مردم نهاد در حوزه حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا، مهناز مظاهری در همایش سازمان های مردم نهاد منابع طبیعی و محیط زیست کشور در شهر دامغان به خبرنگاران گفت: امسال 140 سازمان مردم نهاد تازه در حوزه حفاظت از محیط زیست شماره رهگیری گرفتند.

وی تصریح کرد: این سازمان ها تا پایان سال 94 به سمن های زیست محیطی کنونی کشور اضافه می شود.

مظاهری به بودجه ناچیز بخش آموزش و پژوهش محیط زیست کشور اشاره و خاطرنشان کرد: 40 درصد از بودجه 68 میلیارد ریالی امسال این بخش اختصاص یافته است. استفاده از ظرفیت های مردمی در این حوزه چه از نظر فنی و چه از نظر اقتصادی ضروری است.

بنا بر این گزارش، سومین نشست فصلی سازمان های مردم نهاد کشور با هدف همکاری و تعامل و هماهنگی بیشتر تشکل های کشور با یکدیگر و آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به این تشکل ها و  بررسی چالش های زیست محیطی کشور، ساختار تشکل های شبکه زیست محیطی و نیز قانون برنامه ششم توسعه و با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان برگزار گردید.

این گزارش می افزاید؛ برنجی دبیر سازمان های ملی مردم نهاد محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز در این جلسه در خصوص چگونگی بهره برداری از توانمندی ها و ظرفیت های سازمان های مردم نهاد به عنوان بازوان اجرایی و همچنین هم اندیشی و تبادل نظر این تشکل ها و شناسایی موضوعات قابل همکاری و تعامل بیشتر با یکدیگر بحث و تبادل نظر شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1