در اقدامی جالب توجه صورت گرفت

راه اندازی موزه مردم شناسی در منزل

25 نوامبر 2015 - 13:20 dsfr.ir/1o7qt

راه اندازی موزه مردم شناسی در منزل
badgirnews.ir
راه اندازی موزه مردم شناسی در منزل

جوان پارسیانی با گردآوری آثار و ابزار قدیمی، یک موزه مردم شناسی در خانه خود راه اندازی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بادگیر؛ محمود صالحی جوان پارسیانی از سال ها پیش تا کنون اقدام به جمع آوری آثار قدیمی از سراسر شهرستان کرده بود و با نمایش آن توانست توجه به میراث نیاکان را یادآور شود.

وی اظهار داشت: نمایش آثار زندگی پیشینیان و نوع بهره برداری از آن می تواند برای جوانان جالب باشد لذا تاکنون با استقبال خوب جوانان روبرو بوده است.

این فعال فرهنگی در ادامه خاطرنشان کرد: بازدید از موزه برای عموم مردم آزاد و رایگان است و تا کنون مردم زیادی از سراسر شهرستان برای بازدید مراجعه کرده اند.

صالحی کوچکی مکان نمایش آثار را یکی از مشکلات پیش روی خود دانست و اظهار کرد: مردم با اطلاع از جمع آوری آثار، آنچه که به عنوان وسایل و آثار قدیمی در اختیار دارند جهت نگهداری و نمایش به من تحویل می دهند اما در فضای کوچک خانه قادر به نمایش همه آن ها نیستم لذا در نظر دارم چنان چه در آینده موزه ای توسط مسئولان در شهر دشتی دایر شود همه آثار را به موزه شهرستان تحویل بدهم.

وی یادآور شد: تا کنون بیش از ۲۰۰ قطعه آثار بزرگ و کوچک در نمایشگاه عرضه شده که این تعداد در حال افزایش است لذا در نظر دارم فضایی متناسب با آن ایجاد کنم و این مجموعه را توسعه بدهم.

گفتنی است؛ شهر دشتی یکی از شهرهای فرهنگی شهرستان پارسیان است که مردم علاقه زیادی به فعالیت های فرهنگی دارند و پارک این شهر با توجه به عرضه غذاهای بومی و محلی در شب های جمعه از استقبال قابل توجهی برخوردار است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1