مدیرکل فرودگاه گیلان:

فرودگاه رشت بین المللی نیست

25 نوامبر 2015 - 12:20 dsfr.ir/bn0bo

فرودگاه رشت بین المللی نیست
airport.ir
فرودگاه سردار جنگل رشت

مدیرکل فرودگاه گیلان گفت: به دلیل برخی مشکلات موجود فرودگاه سردار جنگل رشت بین المللی نیست.

به گزارش گیل نگاه؛ فتاح رضوانی در جلسه کمیته حمل و نقل هوایی گیلان در سالن استانداری این استان اظهار کرد: فرودگاه سردار جنگل رشت بین المللی نیست بلکه مرز هوایی است.

وی با بیان اینکه فرودگاه رشت با چالش هایی مواجه است که آن را بین المللی نمی کند، افزود: تبدیل شدن از مرز هوایی به فرودگاه بین المللی و رفع موانع موجود از برنامه های فرودگاه سردار جنگل رشت است.

مدیرکل فرودگاه گیلان وجود دو رودخانه در فرودگاه رشت را از مشکلات خواند و بیان کرد: وجود رودخانه ها در فرودگاه سردار جنگل رشت مخاطره آمیز است. رضوانی وجود اشیا و ساخت و سازهای بی رویه در اطراف فرودگاه سردار جنگل رشت را از مشکلات جدی دانست و تصریح کرد: نبود زمین برای نصب روشنایی، فرودگاه سردار جنگل رشت را با چالش هایی مواجه کرده و نمی توانیم بین المللی شویم.

وی مساحت فرودگاه سردار جنگل رشت برای برای زیرساخت ها و بنا را ۵۰۰ هکتار عنوان کرد و گفت: فرودگاه رشت از بسیاری شاخص ها محروم است.

مدیرکل فرودگاه گیلان در تعریف فرودگاه بین المللی، خاطرنشان کرد: فرودگاهی بین المللی است که دارای گمرک، پرواز خارج از کشور، قرنطینه و … باشد. به گفته رضوانی، در ایران به لحاظ نبود برخی شاخص های فرودگاه بین المللی، فرودگاه ها مرز داخلی و مرز هوایی محسوب می شوند.

وی در ادامه مسیرهای هوایی را معضل دیگر فرودگاه سردار جنگل رشت ذکر کرد و یادآور شد: نیاز است آژانس های هوایی و فعال گیلان تجمیع پروازی داشته باشند.

این مسئول از افزایش ۱۰ درصدی پروازها در فرودگاه سردار جنگل رشت از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و اظهار کرد: در جا به جایی مسافر هشت درصد و بار مسافری ۱۵ درصد رشد داشتیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1