برنامه ملی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در اجلاس تغییر اقلیمی پاریس ارائه می شود

24 نوامبر 2015 - 12:30 dsfr.ir/2b16q

برنامه ملی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در اجلاس تغییر اقلیمی پاریس ارائه می شود
doe.ir
معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: برنامه ملی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ایران در نشست تغییر اقلیمی (COP21) در پاریس ارایه می شود.

معصومه ابتکار در گفت و گو با ایرنا با اشاره به برگزاری این اجلاس در هفته آینده، افزود: هم برنامه ملی و سهم ایران در مشارکت جهانی با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مطرح می شود.

وی به عزم و اراده جدی دولت برای بهبود شرایط محیط زیستی اشاره کرد و گفت: این اراده در سطح جهانی نیز جدی است و دولت همچنان در این زمینه تلاش می کند از این رو آماده هر گونه همکاری برای بهبود شرایط محیط زیستی جهان است.

ابتکار تاکید کرد: محیط زیست یک مقوله جهانی است از این رو تاثیر آن نیز جهانی است به این معنا که وقتی اتفاقی محیط زیستی در یک نقطه از جهان رخ می دهد بر روی تمام دنیا تاثیر می گذارد مانند انتشار گازهای گلخانه ای که موجب گرم تر شدن زمین و به دنبال آن ایجاد مشکل برای تمام دنیا می شود.

وی با ابراز امیدواری برقراری آرامش در فرانسه گفت: با توجه به اهمیت موضوع نشست، باید ببنیم برای حضور در چه سطحی تصمیم گیری می شود اگر رییس جمهوری تصمیم بگیرد، حاضر می شود اگر نه در حد معاون رییس جمهوری ایران حضور خواهیم داشت.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: در هر حال ایران در سطح جدی حضور خواهد یافت و سیاست خود در میزان سهم و مشارکت در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای که مصوبه دولت است را در قالب سیاست های کم کربن اعلام می کند.

ابتکار ادامه داد: دولت در راستای سیاست های کم کربن گام های خوبی برداشته است که این اقدامات نیز در اجلاس تغییرات آب و هوای پاریس ارایه می شود، همچنین انتظارات خود در این راستا را از جامعه جهانی اعلام می کنیم.

معاون رییس جمهوری گفت: تصمیم گیری در خصوص مسئولیت کشورهای جهان برای مقابله با انتشار گازهای گلخانه ای و تغیرات آب و هوایی و گرمایش زمین تا سال 2030 از دیگر موضوعاتی است که نشست پاریس مطرح می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1