امروز بزرگ ترین دارایی ایران ثبات است

18 نوامبر 2015 - 11:10 dsfr.ir/c203o

امروز بزرگ ترین دارایی ایران ثبات است
سیامک ابراهیمی
محسن جلالپور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

رئیس اتاق ایران گفت: امروز بزرگ ترین دارایی ایران امنیت و ثبات کشور است که به هر بهایی باید آن را حفظ کرد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به دیدار رئیس پارلمان اتحادیه اروپا از اتاق اشاره کرد و گفت: گزارش های دریافتی از هیات های تجاری و اقتصادی اروپایی در سفر به تهران نشان می دهد، آن ها ایران را همکار و سکویی قابل اطمینان برای اروپا و منطقه ارزیابی می کنند.

محسن جلال پور افزود: هیات های یاد شده اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران آماده جذب فناوری روز است.

وی، سه محور اصلی سیاست های دولت یازدهم را برپایه روابط عزتمندانه با غرب، بهبود روابط با همسایگان و مقابله هوشمندانه با تروریسم بیان کرد و گفت: امروز بزرگ ترین دارایی ایران امنیت و ثبات کشور است که به هر بهایی باید آن را حفظ کرد.

وی با بیان اینکه اکنون اروپا به نقش سازنده ایران باور دارد، افزود: برنامه ریزی برای سفر به ایتالیا و فرانسه نیز در این چارچوب طراحی شده بود که به دلیل وقایع پاریس به فرصتی دیگر موکول شد.

رئیس اتاق ایران ضمن یادآوری ارایه بسته تسریع رشد اقتصادی از سوی دولت، گفت: این بسته در واقع یک تسکین دهنده برای دوره کوتاه مدت است.

وی اضافه کرد: بسترسازی برای خرید از بنگاه های صادراتی، کاهش سهم سپرده های قانونی بانک ها نزد بانک مرکزی، تامین منابع برای کاهش میزان بدهی دولت به پیمانکاران بخش خصوصی و سوق منابع به سرمایه گذاری مشترک با کشورهای دیگر از نکاتی است که در شرایط اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد.

جلال پور ابراز امیدواری کرد که بخش خصوصی بعد از چند دهه، امکان مشارکت در اجلاس مربوط به معرفی قراردادهای نفتی که دو هفته آینده در تهران برگزار می شود (سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز) پیدا کند.

وی گفت: با توجه به اینکه سفرهایی همراه با رئیسان قوای سه گانه، وزیران، و رئیسان کمیسیون های مجلس، اعضای اتاق و دست اندرکان این بخش به خارج از کشور صورت می گیرد، آئین نامه و دستورالعمل هایی در اتاق ایران تدارک شده که به زودی این برنامه ها طبق ضوابط صورت می گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1