نسل جدید بلیط های مترو در تهران

16 نوامبر 2015 - 14:00 dsfr.ir/do9ok

نسل جدید بلیط های مترو در تهران
alssystem.ir
گیت ورودی متروی تهران

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از ورود بلیت های کاغذی جدید با قابلیت صرفه جویی در منابع مالی به چرخه متروی پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محسن نایبی از ورود بلیت های کاغذی تک سفره و چند سفره جدید مجهز به فناوری QR کد به چرخه سیستم مترو خبر داد و گفت: برای نخستین بار در کشور است که از بلیت های حاصل از این فناوری در سیستم حمل و نقل کشور استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با تاکید بر اینکه میزان خطا در قرائت این بلیت ها نزدیک به صفر است افزود: با استفاده از این فناوری می توان جلوی هر گونه سوء استفاده و تقلب همانند کپی کردن بلیت ها را هم گرفت. بلیت های مجهز به QR کد توسط یک شرکت ایرانی در کشور اجرایی شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی مترو، نایبی رسیدن به اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی در منابع مالی و زمانی را هدف استفاده از بلیت های جدید دانست و اظهار داشت: استفاده از این بلیت ها به جای بلیت های قدیمی موجب کاهش هزینه تعمیر و نگهداری گیت ها به علت حذف قطعات مکانیکی می شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران افزود: هر کدام از بلیت های جدید دارای بارکد منحصر به فردی است که با قرار دادن بارکد آن بر روی صفحه نمایشگر گیت، تردد امکان پذیر می شود.

وی با بیان اینکه ورود این بلیت ها به چرخه حمل و نقل ریلی سطح وابستگی به واردات را کاهش و عمر مفید دستگاه ها را افزایش می دهد گفت: در حال حاضر دو گیت در هر ایستگاه برای استفاده از این بلیت ها آماده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در پایان خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک امکان استفاده از گوشی های هوشمند جهت خرید الکترونیکی این بلیت فراهم می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1