راه اندازی ایرلاین جدید در تهران با 10 فروند ایرباس 320

16 نوامبر 2015 - 07:00 dsfr.ir/w36iq

راه اندازی ایرلاین جدید در تهران با 10 فروند ایرباس 320
wikimedia.org
بوئینگ 400ـ737

به تازگی شرکت های هواپیمایی داخلی با احتساب دو ایرلاین تازه تأسیس، موفق شدند ۵۰ فروند هواپیمای مسافری خریداری کنند که به تدریج در حال ورود به کشور است و تا پایان سال همه این هواپیماها وارد ناوگان هوایی می شود.

به گزارش مشرق، یک منبع آگاه با بیان اینکه تا پایان سال جاری 50 فروند هواپیما وارد ناوگان هوایی کشور می شود، اظهار داشت: تهیه همه این هواپیماها در قالب «خرید» است و اصلا «اجاره به شرط تملیک» فعلا نداریم. در شرایط پس از تحریم است که موضوع اجاره به شرط تملیک هواپیما بیش تر نمود می یابد.

این منبع آگاه ادامه داد: همچنین به  تازگی دو شرکت هواپیمایی قدرتمند دنیا اعلام کردند که حاضرند در قالب اجاره به شرط تملیک، هواپیمای مسافری در اختیار ایران قرار دهند. این دو شرکت اعلام کرده اند که حاضرند هواپیماها را بدون پیش پرداخت و  فقط در قالب اقساط «طبق قانون اجاره به شرط تملیک»، به ایران واگذار کنند، البته این را هم گفته اند که باید نتایج برجام واضح تر شود.

این منبع آگاه گفت: کاهش واسطه گری در این سیستم و صنعت حمل و نقل هوایی موجب کاهش بسزای هزینه شرکت های هواپیمایی در خرید هواپیما می شود و این در رشد و ارتقا کیفیت خدمات تأثیر بسزایی دارد.

وی اظهار داشت: همچنین بزودی شرکت هواپیمایی «تهران ایر» با 10 فروند هواپیمای ایرباس 320 به ریاست مدیرعامل سابق شرکت فرودگاه های کشور، کار خود را در کشور آغاز خواهد کرد.

پیش از این نیز خبرگزاری فارس از ورود هواپیماهای بوئینگ 400ـ737 و یک فروند هواپیمای AVRO از نسل هواپیماهای BAE انگلیسی به کشور خبر داده بود.

روز هشتم آبان امسال، یک فروند هواپیمای AVRO از نسل هواپیماهای BAE انگلیسی وارد کشور شد که توسط شرکت هواپیمایی ماهان خریداری شده است.

در این گزارش خبر از تأسیس ایرلاین جدیدی به نام «نسیم» داده شد؛ مرکزیت ایرلاین مذکور در اصفهان است، شرکت هواپیمایی «نسیم» 8 فروند هواپیما خریداری کرده است؛ این ایرلاین حاصل جوینت گروهی از آژانس هایی است که بیش ترین چارتر مسیر نجف را آن ها انجام می دهند؛ در حال حاضر ایرلاین مذکور با نام تجاری «بهشت نسیم امین» چارتر می کند. این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است که تا 22 بهمن ماه امسال پروازهای خود را راه اندازی خواهد کرد، اما به نظر می رسد فروش بلیت آن ها به ایام نوروز 95 برسد.

در واقع به تازگی 13 فروند بوئینگ 400ـ737 برای کشور خریداری شده است که 3 فروند آن به شرکت هواپیمایی کاسپین می رسد، 2 فروند از این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان و 8 فروند متعلق به شرکت هواپیمایی «نسیم» است.

همه این بوئینگ های خریداری شده تولید سال های 1995 تا 2000 میلادی هستند که موافقت اصولی و مجوز پذیرش هواپیما ها اخذ شده است. هواپیماهای مذکور اغلب دارای سن 15 سال به بالا هستند، خرید این هواپیماها و موافقت نامه های اصولی آن پیش از تصویب این قانون انجام شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1