آموزش گلیم بافی به عشایر شهرستان درگز

14 نوامبر 2015 - 15:30 dsfr.ir/1a6wl

آموزش گلیم بافی به عشایر شهرستان درگز
میثم رودکی
گلیم بافی عشایر کرمانج شمال خراسان

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان درگز گفت: در راستای ترویج و آموزش صنایع دستی و هنرهای سنتی، از سوی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درگز با همکاری امور عشایری این شهرستان دوره آموزش گلیم بافی در سطح مقدماتی در بین عشایر شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد مددی با اعلام این خبر افزود: این کلاس ها در قالب برنامه های ستاد اوقات فراغت از اواسط تابستان  سال جاری زیر نظر مربی بومی برگزار شد و در نهایت 47 نفر از شرکت کنندگان موفق به کسب نمره قبولی در آزمون عملی و تئوری شدند.

وی گفت: بعد از پایان برگزاری این دوره برای پذیرفته شدگان از سوی معاونت صنایع دستی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گواهی مهارت صادر شد.

مددی با بیان اینكه این دوره آموزشی در بین عشایر ایل زعفرانلو و طایفه قاچکانلو در منطقه قزقان دره از بخش لطف آباد شهرستان درگز برگزار شده است گفت: منطقه قزقان دره یکی از مناطق عشایر نشین و با توجه به طبیعت زیبا یکی از مکان های گردشگر پذیر شهرستان درگز است. در این منطقه 120 خانوار عشایر از ایل زعفرانلو و طایفه قاچکانلو با جمعیتی حدود 500 نفر زندگی می کنند.

به گفته وی، این کلاس ها در قالب برنامه های ستاد اوقات فراغت از اواسط تابستان سال جاری زیر نظر مربی بومی برگزار و در نهایت 47 نفر از شرکت کنندگان موفق به کسب نمره قبولی در آزمون عملی و تئوری شدند.

مددی خاطرنشان كرد: با وجود اینکه هنرمندان زیادی در سطح شهرستان و به ویژه جامعه عشایری به هنر گلیم بافی مشغولند یکی از اولویت های این اداره شناسایی و معرفی هنرهای سنتی و دستبافته های اصیل منطقه به بازارهای هدف است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1