مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی سازمان خبر داد؛

درخواست شورای جهانی صنایع دستی برای برپایی مجمع جهانی 2016 در ایران

14 نوامبر 2015 - 15:00 dsfr.ir/641tf

درخواست شورای جهانی صنایع دستی برای برپایی مجمع جهانی 2016 در ایران
میثم رودکی
نمایشگاه صنایع دستی تهران

نشست سالانه شورای صنایع دستی منطقه آسیا اقیانوسیه آبان ماه امسال به میزبانی کشور مالزی با حضور کشورهای عضو برگزار شد و طی آن از ایران درخواست شد تا میزبانی مجمع جهانی صنایع دستی را در سال 2016 را بپذیرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ فریدون میرزالو مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی سازمان به عنوان نماینده ایران در این نشست سالانه گفت: نشست امسال به میزبانی کشور مالزی و با حمایت شرکت ملی نفت و گاز این کشور در محل برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور برگزار شد که این مسئله خود بیانگر اهمیت و توجهی است که امروز کشورها برای صنایع دستی قائل هستند.

وی همچنین افزود: از جمله مباحثی که در این رویداد مورد گفتگو قرار گرفت بررسی وضعیت صنایع دستی در کشورهای منطقه آسیا اقیانوسیه بود و همچنین اعضای حاضر به تبادل نظر درباره تقسیم بندی موضوعی یا منطقه ای صنایع دستی در کشورهای عضو پرداختند.

نماینده ایران در این نشست با اشاره بر اهمیت تدوین دایره المعارف صنایع دستی آسیا اقیانوسیه، بیان کرد: تدوین دایره المعارف صنایع دستی در این منطقه موضوع بسیار با اهمیت و حساسی است که به عنوان یکی از اقدامات ضروری در این نشست طرح شد و بنابر تصمیم اعضا مقرر شد یک سایت جامع برای این کار راه اندازی شود.

میرزالو با تاکید بر برگزاری نشست سال 2016 در ایران خاطرنشان کرد: با رایزنی های صورت گرفته از سوی معاونت صنایع دستی سازمان پیش تر تبریز به عنوان میزبان این نشست در سال 2016 انتخاب شده و با تایید دوباره اعضا پیشنهاداتی برای برگزاری باشکوه تر آن در ایران مطرح شد.

مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی جایگاه ایران را در شورای جهانی مهم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به تقویت جایگاه ایران در ساختار شورای جهانی منطقه آسیا اقیانوسیه در دولت یازدهم، در مالزی از ما تقاضا شد تا ایران میزبانی مجمع جهانی صنایع دستی در سال 2016 را نیز بپذیرد. اتفاقی که حاکی از اهمیت ایران و افزایش قدرت رایزنی ما در عرصه بین المللی است.

وی ادامه داد: برپایی این رویدادهای مهم در ایران فرصت های زیادی را برای صنایع دستی و گردشگری در ایران فراهم می آورد و باید برای بهره برداری موثر از آن برنامه ریزی منسجم و مشخصی داشته باشیم تا از طریق این رویدادها، صنایع دستی ایران را به دنیا بیشتر و بهتر معرفی کنیم.

فریدون میرزالو در پایان با ابراز امیدواری در خصوص حضور اسپانسر خصوصی برای برنامه های بین المللی صنایع دستی ایران بیان کرد: همانطورکه در دیگر کشورها همچون مالزی، شرکت ها و موسسات متمول غیردولتی در راستای مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی خود به حمایت از صنایع دستی می پردازند، شرکت های بزرگ خصوصی در عرصه نفت و گاز ایران و اپراتورهای تلفن همراه حضور پررنگ تر و جدی تری در حمایت از صنایع دستی و برگزاری رویدادهای بین المللی و جهانی آن در ایران داشته باشند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1