فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی؛

اشیاء منحصربفرد دوره تاریخی سلوکی و ساسانی در تهران کشف شد

11 نوامبر 2015 - 17:00 dsfr.ir/ah5rz

اشیاء منحصربفرد دوره تاریخی سلوکی و ساسانی در تهران کشف شد
میراث آریا
اشیاء کشف شده تاریخی که متعلق به دوره سلوکی و ساسانی است

سرهنگ محمد کربلائی فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از دستگیری یک نفر قاچاقچی اموال تاریخی و کشف 24 قلم طلا و جواهرت ارزشمند مربوط به ادوار تاریخی سلوکی و ساسانی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ سرهنگ محمد کربلایی با بیان این مطلب گفت: برابر اخبار واصله به واحد معاونت منابع و مخبرین یگان حفاظت استان تهران، مبنی بر فعالیت افرادی در زمینه خرید و فروش اشیاء عتیقه و احتمال فروش قریب الوقوع آن به قاچاقچیان بین المللی با توجه به اهمیت موضوع، پس از اقدامات و بررسی های اولیه و احراز صحت خبر، تیمی از ماموران معاونت عملیات یگان حفاظت وارد عمل شدند.

فرمانده یگان حفاظت تصریح کرد: پس از ماه ها تلاش شبانه روزی این تیم و انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی، با انجام هماهنگی های لازم از طریق مقام قضایی تهران و اخذ دستورات لازم، طی عملیاتی ویژه در انجام یک معامله ای صوری نسبت به دستگیری یک قاچاقچی اموال تاریخی اقدام کردند که در این رابطه 24 قلم اشیاء تاریخی منحصر به فرد شامل: طلا و جواهرات ارزشمند و ذی قیمت کشف شد.

سرهنگ کربلائی ادامه داد: بر اساس کارشناسی صورت پذیرفته از سوی کارشناسان خبره میراث فرهنگی اصالت اشیاء مکشوفه محرز شد و قدمت آن ها دوران ساسانی و سلوکی تخمین زده شد.

وی در پایان تصریح کرد: صورتجلسه نهایی تنظیم شد و تشکیل پرونده و ارجاع آن به مقام قضایی استان در دستور کار قرار گرفت، همچنین با دستور مقام قضایی استان، متهم پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی و پیگیری های بعدی، تحویل اداره آگاهی فاتب شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1