مدیر امور پایگاه های جهانی:

هفت محوطه جهانی دیگر هیات امنایی می شوند

11 نوامبر 2015 - 14:50 dsfr.ir/al84l

هفت محوطه جهانی دیگر هیات امنایی می شوند
kianse.ir
محوطه جهانی شهر سوخته زابل

با رسیدن آمار بناهای ثبت جهانی شده در یونسکو، روند تعیین هیات امنا برای این محوطه های جهانی توسط دفتر امور پایگاه های جهانی سرعت بیشتری گرفته است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ فرهاد عزیزی، مدیر دفتر امور پایگاه های جهانی، در این رابطه گفت: نامه هیات امنایی شدن هفت هیات امنا برای محوطه های جهانی را به مسعود سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کردیم و منتظر نهائی شدن حکم ها توسط معاون رئیس جمهور هستیم.

وی افزود: به جز باغ های جهانی، دو کلیسا که در دو استان متفاوت قرار دارند و برخی محوطه ها مانند شوش، چغازنبیل و پارسه-پاسارگاد که مدیریت هیات امنایی شدن شان باید مشترک باشد، برای دیگر محوطه های جهانی پیشنهاد خود را به رئیس سازمان داده ایم تا احکام آن ها توسط وی ابلاغ شود.

او محوطه های جهانی «بیستون»، «سلطانیه»، «گنبد قابوس»، «میمند» و «شهر سوخته» را از جمله محوطه هایی دانست که احکام آن ها تا چند روز آینده باید ابلاغ شود.

عزیزی همچنین تاکید کرد: اعتبار این پایگاه های جهانی از سال آینده از محل اعتبارات جهانی تامین می شود تا آن زمان به آن ها اعتبارات ملی تعلق می گیرد. البته این اقدام با توجه به فرآیند سازمان مدیریت انجام می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1