در هشتمین نشست منطقه ای اتحادیه بین المللی طبیعت مطرح شد؛

لزوم گسترش همکاری های منطقه ای در مقابله با چالشهای زیست محیطی

11 نوامبر 2015 - 16:00 dsfr.ir/m794n

لزوم گسترش همکاری های منطقه ای در مقابله با چالشهای زیست محیطی
doe.ir
ملاقات هیات ایرانی شرکت کننده در هشتمین نشست منطقه ای اتحادیه بین المللی طبیعت با دبیر کل اتحادیه بین المللی طبیعت

در ملاقات هیات ایرانی شرکت کننده در هشتمین نشست منطقه ای اتحادیه بین المللی طبیعت (IUCN) با دبیر کل اتحادیه بین المللی طبیعت IUCN خانم اینگر اندرسون؛ مطرح شد؛ لزوم گسترش همکاری های منطقه ای در مقابله با چالش های زیست محیطی از جمله خشکسالی، کمبود آب و ریزگردها.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در اولین روز نشست منطقه ای غرب آسیا (ROWA) که در کشور اردن شهر عمان برگزار می شود، هیات ایرانی شرکت کننده در نشست مرکب از نمایندگان دولت، پروژه حفاظت از تالاب های ایران و سه سازمان مردم نهاد عضو آن اتحادیه دیداری با خانم Inger Andersen دبیر کل اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) داشتند.

در این نشست هیات ایرانی ضمن ابراز خرسندی از تغییرات مثبت ایجاد شده در برخی رویه های اتحادیه پس از تصدی خانم اندرسون، بر تمایل ایران بر گسترش همکاری ها با IUCN به عنوان بزرگ ترین و قدیمی ترین مرجع فنی در موضوعات زیست محیطی تاکید نمودند.

بنا بر این گزارش، تاکید ایران بر غنای تنوع زیستی، اکوسیستم حساس منطقه و چالش های مشترک بین کشورها و لزوم گسترش همکاری های منطقه ای در مقابله با این چالش های زیست محیطی از جمله خشکسالی، کمبود آب و ریزگردها و نقش مهم IUCN در ایجاد این همکاری های منطقه ای، لزوم توجه بیشتر به دولت های عضو اتحادیه از جمله ایران و آمادگی کشورمان جهت حضور موثرتر در بدنه تصمیم گیری اتحادیه از طریق عضویت در شورا، تاکید مدیر کل بر لزوم حضور فعال و موثر ایران در کنگره جهانی سال آینده، از مهم ترین موضوعات مورد مذاکره در این نشست می باشند.

همچنین تاکید طرفین بر لزوم فعالیت موثر تر دفتر منطقه ای و حمایت IUCN از طرح پیشنهادی ایران جهت همکاری بین مرزی با کشور پاکستان از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بوده است.

شایان ذکر است حضور فعال و همکاری نزدیک تیم ایرانی شرکت کننده در نشست متشکل از دولت و سازمان های مردم نهاد و ارائه فعالیت های انجام شده در غرفه های نمایشگاه جانبی نشست، مورد توجه مدیر کل و سایر شرکت کنندگان در نشست قرار گرفته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1