معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی اردبیل:

زیرساخت های گردشگری زمستانی در اردبیل مطلوب نیست

9 نوامبر 2015 - 17:50 dsfr.ir/9f8f5

زیرساخت های گردشگری زمستانی در اردبیل مطلوب نیست
میثم رودکی
پناهگاه سبلان در ارتفاع 3700 متری

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل تأکید دارد که با وجود ظرفیت های گردشگری زمستانی زیرساخت ها در این استان مطلوب نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ قادر تقی زاده با بیان اینکه عمده جاذبه های گردشگری زمستانی استان در سه شهرستان متمرکز است، تصریح کرد: از جمله کوه سبلان در مشکین شهر به جهت کوهنوردی و یخچال نوردی، پیست اسکی آلوارس در سرعین و آق داغ در خلخال که بنا بود پیست احداث شود و فعلا نشده است.

وی با تأکید به اینکه گردشگری زمستانی متفاوت از تابستانی بوده و مخاطبان خاص خود را دارد، متذکر شد: اگر استان اردبیل به دنبال موفقیت در حوزه گردشگری زمستانی است باید برای جذب این مخاطبان خاص امکاناتی تدارک ببیند.

به گفته معاون گردشگری میراث فرهنگی استان در صورتی که زیرساخت ها فراهم شوند حتی می توان جاذبه ها را به گردشگران خارجی نیز معرفی کرد و با این متأسفانه زیرساخت های مطلوبی نداریم. وی با اشاره به آماری طرح شده از سوی اداره گذرنامه تصریح کرد: در هفت ماهه نخست سال جاری گردشگران خارجی که با تور وارد استان شده اند 40 درصد افزایش دارد و این ها به غیر از اتباع آذری هستند.

تقی زاده با اذعان به اینکه تعداد گردشگران همراه تور از 12 هزار و 384 نفر در هفت ماهه سال گذشته به 17 هزار و 291 نفر در سال جاری رسیده است، تصریح کرد: این در حالی است که ما ظرفیت مطلوبی برای جذب گردشگران خارجی در زیرساخت ها نداریم.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل با ذکر مثالی به وضعیت انسداد همیشگی راه های پیست اسکی آلوارس اشاره و تأکید کرد: به لحاظ دسترسی این پیست همیشه مشکل دارد چرا که اگر بارش برف نداشته باشیم پیست عملا قابلیت گردشگری ندارد و اگر برف ببارد در اولویت بازگشایی راه و شهرسازی نیست. متأسفانه همواره با مصوبات این مسیر بازگشایی می شود و راه شهرسازی بازگشایی مسیر روستاها را در اولویت اعلام می کند و تأکید دارد به دلیل اینکه این مسیر گردشی و تفریحی است اولویت بازگشایی ندارد.

تقی زاده تغییر دیدگاه در گردشگری زمستانی و تجهیز زیرساخت ها را ضروری دانست و با بیان اینکه استان اردبیل ظرفیت های ممتازی در طبیعت خود برای گردشگری زمستانی دارد خواستار تجهیز زیرساخت ها شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1