موافقت سازمان هواپیمایی با 260 پرواز فوق العاده در ایام اربعین

9 نوامبر 2015 - 13:00 dsfr.ir/xv1jm

موافقت سازمان هواپیمایی با 260 پرواز فوق العاده در ایام اربعین
فرهنگ نیوز
مسافران در حال پیاده شدن از هواپیما هستند

معاون عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه علاوه بر پروازهای برنامه ای، درخواست مجوز برای 260 پرواز فوق العاده به نجف و بغداد در ایام منتهی به اربعین دریافت شد، گفت: سازمان هواپیمایی با این درخواست ها موافقت می کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ محمد خداکرمی درباره آخرین تمهیدات سازمان هواپیمایی کشوری برای پروازهای عتباب به مناسبت اربعین گفت: هماهنگی های لازم در این موضوع با شرکت های هواپیمایی صورت گرفت به طوری که به دلیل حجم تقاضای بالا برای سفر به عتبات مجوزهای لازم برای پروازهای فوق العاده در این ایام صادر می شود.

وی با بیان اینکه فرودگاه های نجف و بغداد به مناسبت اربعین پرترافیک و شلوغ هستند گفت: شرکت های هواپیمایی برای پروازهای عتبات در این مقطع زمانی باید ساعات پرواز خود را با فرودگاه های نجف و بغداد هماهنگی و سپس نسبت به فروش بلیت اقدام کنند که برخی شرکت های هواپیمایی هماهنگی های لازم را با فرودگاه های مقصد انجام دادند و فروش بلیت خود را از روز گذشته آغاز کردند و طی امروز و فردا نیز تمام ایرلاین هایی که به نجف و بغداد پرواز دارند فروش بلیت خود را آغاز می کنند.

معاون عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: تا کنون علاوه بر پروازهای برنامه ای، درخواست مجوز برای انجام 260 پرواز فوق العاده به نجف و بغداد از طرف ایرلاین ها به سازمان هواپیمایی ارائه شده که البته ارسال این درخواست ها ادامه دارد و پیش بینی می شود میزان درخواست مجوز پرواز فوق العاده به عتبات به بیش از 300 پرواز فوق العاده برسد.

وی تاکید کرد: سازمان هواپیمایی برای صدور 260 پرواز فوق العاده به عتبات در ایام اربعین موافقت می کند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

خداکرمی با اشاره به اینکه شرکت های هواپیمایی به هیچ وجه اجازه فروش بلیت های پروازی نجف و بغداد را به صورت چارتری ندارند گفت: به دلیل جلوگیری از سوء استفاده از فروش بلیت های عتبات در ایام اربعین مقرر شد بلیت های مقاصد پروازی نجف و بغداد به صورت مستقیم توسط ایرلاین ها فروخته شود یا توسط تعداد محدودی از آژانس های مجاز بلیت ها به فروش برسد.

معاون عملیات هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی تاکید کرد: بلیت های پروازهای عتبات با نرخ های مصوب مربوط به بازه زمانی 5 تا 18 آذر خواهد بود.

در حال حاضر به صورت هفتگی 86 پرواز برنامه ای به مقصد نجف و 55 پرواز برنامه ای به بغداد از کشورمان انجام می شود که علاوه بر این تاکنون درخواست مجوز انجام 260 پرواز فوق العاده به مناسبت اربعین ارائه شده است.

بر اساس نرخ های مصوب سازمان هواپیمایی کشوری نرخ بلیت در مسیر تهران-نجف-تهران 950 هزار تومان، تهران-بغداد-تهران 850 هزار تومان، مشهد-نجف-مشهد یک میلیون و 200 هزار تومان و مشهد-بغداد-مشهد نیز یک میلیون و 100 هزار تومان تعیین شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1