ثبت تصاویر خرس سیاه آسیایی در زیستگاه های استان هرمزگان

9 نوامبر 2015 - 11:30 dsfr.ir/pu3yr

ثبت تصاویر خرس سیاه آسیایی در زیستگاه های استان هرمزگان
wikimedia.org
خرس سیاه آسیایی گونه ای در معرض خطر در ایران

در راستای پایش جمعیت خرس سیاه آسیایی در زیستگاه های این گونه در بشاگرد هرمزگان توسط تیم اجرایی پروژه حفاظت از خرس سیاه آسیایی تصاویر زیبایی از این گونه کمیاب توسط یکی از دوربین های تله ای نصب شده توسط این تیم در یکی از نقاط محل استراحت حیوان ثبت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان، حسن پیشوایی یکی از فعالین پروژه حفاظت از خرس سیاه آسیایی افزود: این دوربین تله ای که نحوه خروج خرس سیاه از غار محل استراحتش را نشان می دهد پیش از این نیز در همین محل تصاویر زیبایی از نحوه ورود خرس به درون غار و همچنین حضور پلنگ ایرانی را به تصویر کشیده بود.

پروژه حفاظت از خرس سیاه آسیایی از سال 1391 با تدوین یک برنامه راهبردی و بلندمدت، فعالیت خود را با هدف حفاظت از غربی ترین پراکندگی خرس سیاه آسیایی در دنیا با سه رویکرد پژوهشی، آموزشی و اجرایی در استان هرمزگان آغاز کرده است.

گفتنی است، دوربین های تله ای با ورودشان به عرصه، انقلاب بزرگی در مطالعات حیات وحش در ایران و دنیا به پا کرده اند همانگونه که اولین تصاویر از خرس سیاه آسیایی در استان هرمزگان نیز توسط همین دوربین ها ثبت شد.

اما در این میان برخی از این تصاویر واقعا کم نظیرند، هم از این نظر که زیبایی گونه ها را رسانده و هم برخی رفتارهای گونه ها را ثبت می کنند که به صورت مستقیم مشاهده آن بسیار دشوار است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1