در سومین جلسه کمیته کارشناسی اقامتگاه های بوم گردی صورت گرفت:

موافقت با تاسیس پنج اقامتگاه بوم گردی در استان آذربایجان غربی

8 نوامبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/ih7s7

موافقت با تاسیس پنج اقامتگاه بوم گردی در استان آذربایجان غربی
picofile.com
روستای موسالان، شهرستان سردشت، استان آذربایجان غربی

در سومین جلسه کمیته کارشناسی اقامتگاه های بوم گردی، با پنج درخواست واصله از سوی متقاضیان حقیقی موافقت به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، در این جلسه که صبح پنجشنبه به ریاست مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی و معاونت های سه گانه اداره کل و هم چنین نماینده دفتر امور روستایی استانداری در محل دفتر مدیرکل تشکیل شد، پس از بررسی شرایط و شاخص های درخواست های واصله، با پنج طرح با رعایت شرایط و ضوابط مربوط، جهت صدور مجوز موافقت به عمل آمد.

بر اساس این گزارش اقامتگاه هایی که با تاسیس آن ها موافقت به عمل آمد در روستاهای موسالان سردشت، جوانمرد بوکان، بدرلو ارومیه، شیخ سرمست سلماس و کله کوکه پیرانشهر قرار دارند.

گفتنی است که طرح اقامتگاه های بوم گردی با هدف توسعه گردشگری طبیعی، تاریخی و اشتغال زائی برای اهالی بومی روستاهای دارای جاذبه های گردشگری، در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد.

دیدگاه ها

  • محمد 12 اکتبر 2016 - 18:33

    با سلام ما دارای زمین و مکان مناسبی هستیم که به پیشنهاد اداره گردشگری منطقه برای احداث یک اقامتگاه بومی گردی اقدام کردیم ولی با مراجعه به اداره راه و شهر سازی به ما گفته شد که باید علاوه بر رعایت 22/5متری حریم جاده باید 30متر دیگر هم بعد از حریم زمینتان را رها کنیم بعد اقدام به ساخت وساز ساختمان مربوطه نمایید که در این شرایط زمین ما تمام می شود و وارد زمین منابع طبیعی می شود لطفا راهنمایی فرمایید تکلیف چیست؟

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1