شهردار منطقه 6 تهران:

احداث پیاده راه یک و نیم کیلومتری در مرکز پایتخت

7 نوامبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/d48ix

احداث پیاده راه یک و نیم کیلومتری در مرکز پایتخت
دنیای سفر
پیاده رویی در سطح شهر

شهردار منطقه 6 تهران از احداث پیاده راه در منطقه 6 و 3 در تهران خبر داد.

عظیم بابایی شهردار منطقه 6 تهران گفت: سمینار پیاده راه ها با عنوان "walk21" هر ساله در یکی از کشورهای دنیا برگزار می شود و در آن برترین پروژه ها در زمینه پیاده راه ها شرکت می کنند؛ امسال نیز طرح پیاده راه تهران از میان 208 طرح ارسالی از سوی 48 کشور توانست جزو طرح های برگزیده قرار بگیرد. امیدواریم در دوره های آتی این سمینار تهران بتواند میزبان برگزاری باشد.

وی در خصوص هزینه های این طرح افزود: هنوز هزینه های این طرح برآورد نشده است؛ اما مجوزهای لازم اخذ شده و به زودی کار آغاز خواهد شد، این طرح پروژه ای مشترک میان منطقه 6 و 3 تهران خواهد بود که یک و نیم کیلومتر آن از میدان آرژانتین تا انتهای حکیم در منطقه 6 قرار می گیرد که آمادگی داریم از امروز مراحل اجرایی پروژه را آغاز کنیم.

شهردار منطقه 6 یکی از الزامات پیاده راه را ساخت پارکینگ طبقاتی عنوان کرد و افزود: مجموعه ورزشی خدماتی هم در مسیر این پروژه در خیابان آفریقا احداث می شود. از دیگر برنامه های این پیاده راه احداث پارک دوستدار کودک است. در این پروژه ساخت مسیری برای برگزاری نمایشگاه های کتاب در بازه های زمانی مشخص در طول سال پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت شورایاری ها در دو منطقه 6 و 3 به ویژه در جلب مشارکت های مردمی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از زیرساخت های لازم برای اجرای پروژه فراهم شده و حدود 70 درصد زمین های موجود در مسیر این پیاده راه آزادسازی شده و برای اجرای آن مشکلی وجود ندارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1