مدیرکل محیط زیست همدان در پاسخ به منتقدان عنوان کرد:

دریافتی محیط بانان با پیگیری ابتکار 30 درصد افزایش یافت

4 نوامبر 2015 - 18:00 dsfr.ir/qj7qj

دریافتی محیط بانان با پیگیری ابتکار 30 درصد افزایش یافت
خبرگزاری مهر
یک محیط بان در حال رصد منطقه تحت نظارتش

مدیرکل محیط زیست همدان به اظهارات نماینده مردم ملایر در خصوص عملکرد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا؛ محمدرضا محمدی بیان کرد: کاری به گرایشات سیاسی آقای آریایی نژاد ندارم که خلاف نظر مردم بر روش گذشته خود اصرار دارد. ایشان این حق را دارد از هر منشی که می خواهد دفاع کرده و از هر فردی که بخواهد انتقاد کند اما ایشان در شرایطی سازمان محیط زیست را به سیاسی کاری متهم می کند که خودش در قبال عملکرد دولت گذشته در قبال محیط زیست استان سکوت مطلق اختیار کرده است.

وی ادامه داد: این نماینده مردم ملایر به عنوان عضو کمیته برنامه ریزی شهرستان باید پاسخگو باشد که اگر واقعا دلسوز محیط زیست است، تا کنون چه کار مشخصی در خصوص محیط زیست حوزه ملایر انجام داده و کدام سخنرانی و پیگیری را در حمایت از این مقوله داشته است که اکنون رئیس سازمان محیط زیست را متهم به سیاسی کاری می کند؟ کیست که نداند حضور ابتکار در هیات دولت سبب ارتقای جایگاه سازمان در مجموعه دستگاه های مرکزی و سطوح استانی و شهرستانی حفاظت محیط زیست شد و از جهات تصویب قوانین و مقررات و اعتبارات مرتبط همچنین روان سازی ساز و کارهای اعمال نظارت و ایجاد زمینه برای فعالیت سمن های زیست محیطی نیز سبب تسهیل و بهبود امور شده است.

محمدی به عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توصیه کرد: اگر واقعا منافع محیط زیست و کارکنان این سازمان هستید افتخار داده به مناطق حفاظت شده استان از جمله مناطق لشگر در ملایر بیاید و پای درددل محیط بابانی بنشیند که در اوج مشکلات معیشتی به وظایف خود عمل می کنند.

محیط بانانی که پیگیری سرکار خانم دکتر ابتکار سبب افزایش تا 30 درصدی دریافتی هایشان شد و اگر این پیگیری ها نبود از حداقل معیشت هم محروم بودند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان تاکید کرد: اگر آقای آریایی نژاد از سر دلسوزی برای محیط زیست مطالبی را عنوان می کند پاسخ دهد که چه واکنشی در قبال چند سال تعطیلی کارگروه مدیریت پسماند شهرستان ملایر داشته یا اینکه در خصوص حل مشکلات پساب واحدهای فراوری کشمش چه پیگیری کرده یا اینکه در قبال تخلفات عدیده  واحدهای سیلیس کوبی ملایر چه واکنش موثری بروز داده است؟

وی ادعاهای آریایی نژاد نماینده مردم ملایر را در خصوص عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست رد و تصریح کرد: ایشان در حالی عملکرد خانم دکتر ابتکار را سیاسی جلوه می دهد که خود از منظر سیاسی به موضوع می پردازد. به هر حال همه کارمندان دولت در حال حاضر دغدغه معیشت دارند و مطالبات شان در چارچوب اداری قابل طرح و پیگیری است اما ناخوشایند و غیراخلاقی، سوءاستفاده از مسائل صنفی است.

گفتنی است؛ احمد آریایی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی 8 آبان ماه در گفت و گو با یکی از خبرگزاری ها با انتقاد از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست گفته بود: «خانم ابتکار سیاسی کاری را به حدی رساند که اعتراض کارمندانش هم بلند شد».

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1