رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد:

دستور وزیر برای تجهیز جاده ها و بنادر در بحران سرما

4 نوامبر 2015 - 11:20 dsfr.ir/711a3

دستور وزیر برای تجهیز جاده ها و بنادر در بحران سرما
mrud.ir
کامیون راه داری در حال شن ریزی جاده برفی

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از دستور وزیر راه و شهرسازی به سازمان راهداری و سازمان بنادر برای کمک به تأمین تجهیزات هواشناسی در جاده ها و بنادر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ داوود کشاورزیان درباره اجرای طرح زمستانه راهداری زمستانه توضیح داد: 100 میلیارد تومان از محل 500 میلیارد تومان تجهیز راهدارخانه ها و مقابله با بحران در فصل سرما برای اجرای طرح راهداری زمستانه از دولت دریافت شده است و این اعتبار به حساب استان ها واریز و بین آن ها تقسیم شد تا صرف تجهیز راهدارخانه ها، خرید لاستیک، سوخت، روغن، نمک، شن و برخی اقلام دیگر برای مقابله با فصل سرما شود.

وی با یادآوری اینکه با این میزان اعتبار راهدارخانه ها برای طرح زمستانه آماده و تجهیز می شوند، ادامه داد: معمولا این کارها به صورت استانی انجام می شود و فقط برخی امور شامل انعقاد قراردادها و خریدها به صورت متمرکز صورت می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه در سال گذشته تعدادی کامیون بین استان ها برای خدمات رسانی به مردم در راه های کشور توزیع شد، گفت: به دنبال اخذ مجوز برای خریداری وانت های شاسی بلند و توزیع این وانت ها در استان ها نیز هستیم که به محض تحقق، این موضوع عملیاتی می شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره تفاهم نامه این سازمان و سازمان هواشناسی که حدود یک سال قبل منعقد شده بود، توضیح داد: با اجرای این قرارداد بیش از 60 ایستگاه هواشناسی در جاده های سراسر کشور احداث شد که این ایستگاه ها توسط سازمان راهداری تأمین اعتبار شده و می توان وضعیت هوا در محل با تجهیزات کافی اطلاع رسانی شود. علاوه بر این اخیرا دکتر آخوندی دستوری به سازمان راهداری و سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر کمک به تأمین تجهیزات هواشناسی در جاده ها و بنادر صادر کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1