وزیر نیرو:

شمال و غرب کشور آماده سیل باشند

2 نوامبر 2015 - 10:40 dsfr.ir/3a3wj

شمال و غرب کشور آماده سیل باشند
ایسنا
سیل در لرستان

وزیر نیرو گفت: همه استان ها به ویژه استان های شمالی و غربی در مقابل بارش های روزهای آینده و احتمال وقوع سیل آماده باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ حمید چیت چیان، وزیر نیرو با اشاره به اینکه یک ماه و 10 روز از سال آبی جدید می گذرد، گفت: میانگین بارش از اول مهر تا کنون به 28 میلی متر رسیده است که نسبت به پارسال 22 درصد و نسبت به دراز مدت 115 درصد افزایش نشان می دهد.

وی افزود: تمرکز این بارش ها در شمال و غرب کشور بوده، در برخی نقاط بارش زیاد و در برخی دیگر بارشی ثبت نشده است.

وزیر نیرو به سیل مخرب چند روز اخیر در لرستان و ایلام اشاره کرد و گفت: قطع برق در این دو استان که در اثر وقوع سیل اتفاق افتاده بود در همان روز اول حادثه برطرف شد و از دیروز شهر ایلام و کوهدشت مشکلی از نظر آب نیز ندارد.

چیت چیان اضافه کرد: آب شهر ایلام از دو منبع سد ایلام و چشمه گل گل تامین می شود که در حادثه سیل این چشمه به زیر آب فرو رفته بود که این مشکل برطرف شده است و 580 لیتر در ثانیه آب در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی افزود: پیش از این 530 لیتر آب در شهر ایلام توزیع می شد اما به دلیل وقوع سیل ساکنان این شهر برای شستشو آب بیشتری نیاز دارند.

وزیر نیرو تصریح کرد: استان های اصفهان، کردستان و سایر استان های همجوار استان های لرستان و ایلام برای کمک رسانی اقدام کردند.

چیت چیان درباره حجم آب سدهای کشور نیز گفت: بارش های اخیر در نقاطی مانند سد سیمره و کرخه ذخیره حدود 300 میلیون متر مکعبی ایجاد کرده است که البته در مقایسه با ظرفیت سد کرخه (7 میلیارد مترمکعب) و ظرفیت سد سیمره (بیش از یک میلیارد مترمکعب)، ناچیز است.

وی ابراز امیدواری کرد در روزهای آینده شاهد بارش های خوبی باشیم و تابستان 95 را هم به خوبی بگذرانیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1