رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی خبر داد

فعالیت 6200 واحد اقامتی غیرمجاز در مشهد

30 اکتبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/675f7

فعالیت 6200 واحد اقامتی غیرمجاز در مشهد
میثم رودکی
هتل آپارتمانی در مشهد

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی از فعالیت 6 هزار و 200 واحد اقامتی در مشهد خبر داد و گفت: فعالیت خانه های مسافر سبب شده تا از ابتدای امسال به اشغال 100 درصدی هتل های مشهد نرسیم و ضریب اشغالی زیر 60 درصد داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ محمد قانعی اظهار کرد: بیش ترین اشغال هتل ها در خراسان رضوی در ایام پایانی ماه صفر و همزمان با شهادت امام رضا (ع) است که افراد بسیاری از شهرستان های مختلف و کشورهای همسایه برای عرض ارادت به مشهد مقدس سفر می کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که هتلداران را دچار مشکل کرده بحث فعالیت خانه های شخصی است، گفت: فعالیت خانه های شخصی و اقامتگاه های غیرمجاز که بدون استاندارد، بهداشت اداره می شوند و مشکلات اخلاقی بسیاری را به وجود می آورند، سبب شده تا بسیاری از هتلداران در مشهد با مشکل مواجه شوند.

قانعی با اشاره به اینکه فعالیت این خانه ها سبب شده تا از ابتدای امسال به اشغال 100 درصدی نرسیم و اشغالی زیر 60 درصد را داشته باشیم، تصریح کرد: بیش ترین اشغال را در شهریور ماه با 75 درصد داشته ایم که این امر سبب زیان همه هتل های سطح شهر مشهد شد.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی یادآور شد: 6 هزار و 200 واحد اقامتی غیرمجاز در مشهد فعالیت می کنند که درخواست داریم نیروی انتظامی و میراث فرهنگی برخورد جدی با این اماکن داشته و از فعالیت آنها جلوگیری کنند.

وی در ارتباط با نرخ هتل ها در خراسان رضوی اظهار کرد: افزایش نرخی از ابتدای امسال نداشته ایم و در دی ماه سال گذشته که افزایش قیمت ها در کشور 20 درصد مصوب شد، در خراسان رضوی 15 درصد افزایش و زیر قیمت کشور را داشتیم.

قانعی با تأکید بر اینکه برای اسکان زائران هیچ گونه کمبود مکانی وجود ندارد، عنوان کرد: در زمان های پیک مسافر تخفیفات ویژه ای را به مسافران ارائه می دهیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1