قدردانی از فعالیت های محیط زیستی سوگواران حسینی

26 اکتبر 2015 - 10:50 dsfr.ir/io144

قدردانی از فعالیت های محیط زیستی سوگواران حسینی
doe.ir
در ایام محرم امسال کمپین جمع آوری ظروف یک بار مصرف از سوی مردم اجرا شد

روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست با انتشار پیامی از همراهی مردم و فعالین محیط زیست به خاطر اقدامات دوستدار محیط زیست در ایام سوگواری حسینی تقدیر و تشکر کرد.

 پاسخ مثبت مردم به ویژه فعالین محیط زیست به فرهنگ حفظ طبیعت و سلامت می رود تا چهره ای زیباتر و متناسب با سیره ائمه اطهار (ع) را به نمایش بگذارد. 

دوستداران محیط زیست در این ایام با استفاده کمتر از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و جایگزینی آن ها با ظروف گیاهی یا سایر ظروف، همچنین پاکسازی معابر عمومی و خیابان ها در شهرهای متعدد از زائدات نذورات، کاشت نهال و حتی نذر کتاب در مسیری سبز و سلامت قدم برداشته و حرکتی فرهنگساز را آغاز کرده اند.  

سازمان حفاظت محیط زیست ضمن آرزوی قبولی عزاداری تمام عاشقان حسینی، از همراهی مردم و فعالان محیط زیست سراسر کشور در پاکسازی چهره شهرها و روستاها از زباله و استفاده کمتر از ظروف بازگشت ناپذیر به طبیعت قدردانی می کند. بی شک این حرکت به رشد آگاهی و همراهی عموم مردم در حفظ محیط زیست و رعایت حقوق شهروندی کمک خواهد کرد. 

امید است این خودباوری در ایجاد تغییر و تحول اجتماعی و مسئولیت شناسی در باقی ایام محرم و صفر و تمام سال تداوم یابد و تحقق اصل 50 قانون اساسی مبنی بر اینکه حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی آحاد جامعه است، با یاد بزرگ اصلاح گر تاریخ، امام حسین (ع) گره خورد. 

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1