ایجاد مرکز اقامتی برای گروه های تخصصی در چغازنبیل

25 اکتبر 2015 - 08:20 dsfr.ir/vj3j1

ایجاد مرکز اقامتی برای گروه های تخصصی در چغازنبیل
راهنمایان تور چغازنبیل خوزستان
گروهی از گردشگران به بازدید از چغار زنبیل می روند

یک مجموعه اقامتی در نزدیکی این سایت جهانی برای گروههای تخصصی راه اندازی می شود.

"مدیر پایگاه جهانی چغازنبیل"

علیرضا رازقی به خبرنگار مهر گفت: زمانی که به این پایگاه آمدم، هنوز سایت پایگاه چغازنبیل فعال نبود یکی از مهم ترین اقدامات راه اندازی و تکمیل این سایت است تا نه تنها اطلاع رسانی کند بلکه پایگاه اطلاعات علمی برای دانشجویان داخلی و خارجی نیز باشد.

همچنین وارد کردن مباحث گردشگری و نقشه های راهنما از تمام کشور به سمت چغازنبیل را نیز در دستور کار قرار دادیم. ضمن این که اخبار حوزه مرمت و ... را نیز در آن اطلاع رسانی می کنیم. این سایت هفته آینده قابل بازدید خواهد شد.

وی افزود: در نظر داریم تا کنار مجموعه چغازنبیل و هفت تپه ساختمان هایی که  از قبل وجود داشته ولی ناتمام مانده اند را برای تبدیل آن ها به فضای اقامتی تبدیل کنیم. از این مجموعه دانشجویان و گروه های علمی که از قبل با مجموعه هماهنگ کرده باشند، استفاده می کنند. این مجموعه دارای یک سالن غذاخوری و  5 اتاق است.

رازقی از تجهیز مرکز اسناد پایگاه چغازنبیل و هفت تپه خبر داد و بیان کرد: مخزن و مرکز اسناد این پایگاه جهانی تجهیز شد. با توجه به حجم آثار تعداد 5 کابین در وسط فضای مرکز اسناد و  4 کابین دیگر را نیز برای طبقه بندی اسناد و نقشه ها، مدارک و آثار منقولی که در کاوش ها به دست آمده، افزوده شد. این مرکز اسناد برای همه گردشگران قابل بازدید نیست مگر دانشجویان و گروه های علمی و تخصصی.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1