ممنوعیت احداث صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران کماکان به قوت خود باقی است

21 اکتبر 2015 - 11:40 dsfr.ir/7x5ze

ممنوعیت احداث صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران کماکان به قوت خود باقی است
پورتال سازمان حفاظت محیط زیست
حمید جلالوندی، مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست

مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: ممنوعیت احداث و استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران کماکان به قوت خود باقی است و مصوبه اخیر معاون اول رئیس جمهور شامل استثنائات است.

حمید جلالوندی با رد برخی اظهارنظرها مبنی بر لغو ممنوعیت احداث صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران، تصریح کرد: این ممنوعیت کماکان به قوت خود باقی است.

مدیرکل دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست توضیح داد: ممنوعیت احداث صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران در دهه 1340 به منظور تمرکز زدایی، تعادل بخشی به جمعیت، توزیع فعالیت ها و جلوگیری از بارگذاری بیش از حد در پایتخت به تصویب دولت رسید.

وی افزود: طی 45 سال گذشته به علت برخی ضرورت ها، در بعضی موارد، استثنائاتی برای شعاع 120 کیلومتری تهران به تصویب دولت رسیده است که از آن جمله می توان به معافیت از اجرای این قانون برای شهرک های صنعتی استان البرز، 400 واحد تراشکاری در تهران، صنایع غذایی، نواحی صنعتی روستایی و مراکز تولید مصالح ساختمانی در محدوده شهر تهران اشاره کرد.

مدیرکل دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: در همین راستا و بر اساس آئین نامه اجرایی بند (د) ماده 132، اصلاحی قانون مالیات های مستقیم موضوع ماده 31 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که 11 مهرماه 94 از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد، استثنائاتی برای شعاع 120 کیلومتری اعلام شد.

جلالوندی گفت: بر اساس این مصوبه، شهرک های صنعتی استان های قم و سمنان و همچنین شعاع 50 کیلومتر برای اصفهان و شعاع 30 کیلومتر برای سایر مراکز استان ها و شهرهای بالای 300 هزار نفر، مستثنی شدند و لذا  این مصوبه به معنای لغو ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران نیست و جزئی از استثنائات است که ابلاغ شده است و ممنوعیت احداث صنایع در شعاع 120 کیلومتری برای تهران کماکان به قوت خود باقی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1