اهداء نشان هنری مردم روسیه به هنرمند اصفهانی

18 اکتبر 2015 - 17:00 dsfr.ir/244ne

اهداء نشان هنری مردم روسیه به هنرمند اصفهانی
میراث آریا
اهدای نشان برخفسکی به هنرمند اصفهانی

همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب در مسکو (پایتخت فدراسیون روسیه)، نشان «هنری برخفسکی» به مجتبی ایوبی، از هنرمندان صنایع دستی اصفهان اعطاء شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ حسین دهقان معاون صنایع دستی استان عنوان کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه فرهنگی کتاب روسیه که در شهر مسکو پایتخت این کشور برگزار شد و با توجه به هماهنگی به عمل آمده توسط مسئولین فرهنگی دو کشور ایران و روسیه، تعدادی از هنرمندان صنایع دستی اصفهان پس از انتخاب این شهر به عنوان «شهر جهانی صنایع دستی»، جهت ارائه و عرضه محصولات صنایع دستی اصفهان در این نمایشگاه شرکت کردند.

وی افزود: با توجه به کیفیت ارائه محصولات هنرمندان اصفهانی، نشان هنری «برخفسکی» توسط مسئولین برگزاری نمایشگاه به آقای مجتبی ایوبی از هنرمندان اصفهانی به دلیل کیفیت ارائه محصولات دستی ایرانی در این نمایشگاه اعطاء شد.

گفتنی است این هنرمند صنایع دستی اصفهانی محصولات صنایع دستی اصفهان را در رشته های خاتم، قلمزنی، مینا و قلمکار در این نمایشگاه ارائه کرده بود.

شایان ذکر است «برخفسکی» از جمله هنرمندان برجسته روسیه است و امسال مسئولین بنیاد هنری برخفسکی به مناسبت دویست امین سالگرد تولد وی این نشان را به هنرمند برجسته اصفهانی اعطا کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1