آیا هما به دوران طلایی اش بر خواهد گشت؟

15 اکتبر 2015 - 11:10 dsfr.ir/713t3

آیا هما به دوران طلایی اش بر خواهد گشت؟
planespotters.net
بوئینگ 747 هما

هواپیمایی ملی ایران، هما که زمانی در رده شرکت های برتر هواپیمایی دنیا قرار داشت در سال های اخیر با مشکلاتی مواجه بوده و کیفیت خدمات و قدرت ناوگان آن افت کرده است.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات صنعت هوانوردی با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد.

احمد جباری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از برگزاری جلسه کمیسیون عمران مجلس با حضور علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و رحمت‌الله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور در روز یکشنبه گذشته ۱۹ مهرماه خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه ناوگان حمل و نقل هوایی کشور نیازمند نوسازی است این موضوع در جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این که در این جلسه درباره اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های کشور نیز بحث هایی صورت گرفت، افزود: کارگروهی در کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تشکیل داده شد که مشکلات صنعت هوانوردی با حضور رئیس سازمان هواپیمایی و مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور مورد بررسی قرار گرفت.

جباری ادامه داد: مجلس شورای اسلامی و به طور خاص کمیسیون عمران قوه مقننه توجه ویژه‌ ای در حوزه توسعه ناوگان هوایی و رفع مشکلات صنعت هوانوردی خواهد داشت. در هر صورت نگرانی هایی از بابت وضعیت ناوگان برای ایرلاین ها و مردم با توجه به دوران طولانی تحریم ها وجود داشت که در خصوص این مسائل نیز موضوعاتی در کمیسیون عمران مطرح شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:

یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در جلسه کمیسیون عمران مجلس درباره تعیین تکلیف و بازسازی ساختاری هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) به عنوان شرکت حامل پرچم جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با بیان این که در هر کشوری حداقل یک ایرلاین دولتی و ملی وجود دارد گفت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی نیز به عنوان تنها ایرلاین ملی کشور ایران باید از سوی دولت حمایت بیشتری شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1