مستند «تفتان» در راه صربستان

ادامه موفقیت های فیلم مستند «تفتان»

14 اکتبر 2015 - 15:10 dsfr.ir/rm263

نمایی از فیلم مستند تفتان ساخته هوشنگ میرزایی

مستند کوتاه «تفتان» به کارگردانی هوشنگ میرزایی بعد از حضور در چند جشنواره داخلی و خارجی به بخش مسابقه جشنواره فیلم های تلویزیونی مونته نگروی صربستان راه یافت.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام کارگردان این فیلم؛ این مستند کوتاه از بین 700 اثر ارسالی به جشنواره فیلم های تلویزیونی مونته نگرو، برای شرکت در بخش مسابقه انتخاب شده است و در بیستم اکتبر در این جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

این جشنواره که با نام «تی وی فست بار» معروف است، آثار تلویزیونی جهان را در بخش های مختلف داستانی، مستند و انیمیشن به رقابت می گذارد. سه فیلم از تولیدات صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران نیز در سایر بخش های رقابتی این جشنواره حضور دارند.

«تفتان» درباره زندگی سید محمد امین سیستانی پیرمرد زاهدانی است که با سنگ ریزه، 13 هکتار از زمین های خشک و کویری زاهدان را تبدیل به یک مجتمع بزرگ فرهنگی و تفریحی کرده است. او با جمع آوری سنگ های رودخانه ای و استفاده از سنگ های گداخته کوه آتشفشانی تفتان و همچنین سنگ ریزه های رنگی موجود در طبیعت بدون اینکه از دانش و فن معماری بهره مند باشد، بزرگ ترین مجموعه معماری سنگ ریزه ای خاورمیانه را بنا نهاده است.

فیلم مستند «تفتان» پیش از این تندیس بهترین فیلم مستند بخش پرتو ایمان و دیپلم افتخار بخش بین الملل سی امین جشنواره فیلم کوتاه تهران را نیز به دست آورده بود و به بخش مسابقه هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، چهارمین جشنواره فیلم کوتاه «حسنات» و دهمین جشنواره فیلم های مستند الجزیره نیز راه پیدا کرده بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1