عضو هیات رئیسه مجمع صادرکنندگان صنایع دستی:

در صورت رفع تحریم بازار اول ما آمریکا است

14 اکتبر 2015 - 15:00 dsfr.ir/db1au

در صورت رفع تحریم بازار اول ما آمریکا است
میثم رودکی
نمایشگاه صنایع دستی تهران

یکی از اعضای هیات رئیسه مجمع صادرکنندگان صنایع دستی گفت: «مهم ترین دلیل راه اندازی مجمع، شناسایی بازار هدف و کشف بازارهای تازه است.»

به گزارش خبرگزاری مهر؛ آرش حیدریان افزود: «این مجمع، یک هفته پیش شکل گرفته و اساسنامه آن مصوب شده است. هدف از شکل گیری این انجمن، کمک به صادرکنندگان و فراهم آوردن تسهیلاتی برای آنان است.»

وی با اشاره به اینکه هنوز مجمع صادرکنندگان صنایع دستی، عضوگیری خود را آغاز نکرده گفت: «تاکنون 20 نفر از صادرکنندگان صنایع دستی دور هم جمع شده و این مجمع را تشکیل داده اند. قرار است کار عضوگیری را آغاز کنیم و اطلاعات مختلفی را گردآوری و در اختیار اعضای خود قرار دهیم. بدون شک بازاریابی، یکی از مهم ترین این اطلاعات است.»

حیدریان از کشف بازارهای تازه برای صنایع دستی خبر داد و تصریح کرد: «گرچه اروپا درصدر قرار دارد، اما به دنبال دستیابی به بازارهای تازه چون چین و کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی هستیم. برای مثال کشوری چون چین، می تواند یکی از بازارهای جدی برای صنایع دستی ما باشد.»

عضو هیات رئیسه مجمع صادرکنندگان صنایع دستی در ارتباط با صادرات صنایع دستی به آمریکا گفت: «اگر تحریم ها برطرف شود، اولین بازار ما آمریکا خواهد بود، اما هنوز تصمیمی جدی برای صادرات صنایع دستی به آمریکا گرفته نشده است.»

حیدریان به دست آوردن اطلاعات دقیق درباره صادرات صنایع دستی را یکی دیگر از اهداف راه اندازی مجمع صادرکنندگان دانست و افزود: «ما نمی دانم چه میزان صنایع دستی به صورت چمدانی و چه میزان از مبادی قانونی به کشورهای مختلف فرستاده می شود. با شکل گرفتن این مجمع، اطلاعات دقیق و مستندی درباره میزان صادرات صنایع دستی خواهیم داشت.»

وی در پاسخ به اینکه مجمع صادرکنندگان صنایع دستی قرار است چه تعاملاتی با گمرک برقرار کند و چه تسهیلاتی را به لحاظ رفع مالیات و ... در اختیار اعضا قرار دهد، گفت: «یکی از مشکلات صادرکنندگان، بحث مالیات و عوارض است و ما باید با گمرک چانه زنی کنیم و میزان برخورداری از معافیت ها به قدرت چانه زنی ما بستگی دارد.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1