تا پایان سال انجام می شود:

بهره برداری از پروژه گردشگری جزیره شادمانی آبادان

14 اکتبر 2015 - 10:40 dsfr.ir/r16vh

جزیره در حال احداث شادمانی واقع در شهرستان آبادان استان خوزستان

پروژه مجموعه گردشگری جزیره شادمانی آبادان به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های گردشگری آبی استان خوزستان تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش مانا؛ مدیرعامل سازمان عمران ساحل کارون اظهار داشت: یکی از مهم ترین پروژه های در حال اجرای سازمان عمران ساحل کارون در راستای توسعه گردشگری ساحلی و دریایی در رودخانه کارون پروژه جزیره شادمانی است.

مهدی مداری ادامه داد: این جزیره گردشگری به عنوان نخستین جزیره در استان خوزستان هم اکنون در حال احداث است که از این نظر پروژه منحصر به فردی معرفی شده است. در جزیره شادمانی پوشش گیاهی درختان نخل به وفور دیده می شود که همین امر به جذابیت های طبیعی و گردشگری این جزیره به شدت افزوده است.

مدیر عامل سازمان عمران ساحل کارون خاطرنشان ساخت: پروژه احداث مجموعه گردشگری جزیره شادمانی در شهرستان آبادان توسط سازمان عمران ساحل کارون و با کارفرمایی استانداری خوزستان در حال اجرا است. بر اساس مطالعات انجام شده و تهیه طرح این پروژه، مجموعه گردشگری جزیره شادمانی آبادان در مساحتی به وسعت 48 هکتار احداث می شود. به منظور انجام این پروژه 24 میلیارد ریال اعتبار اولیه در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: به منظور پیشبرد پروژه گردشگری جزیره شادمانی آبادان تا کنون مبلغ 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است. پروژه ساخت جزیره شادمانی که در رودخانه بهمنشیر آبادان در حال اجرا است هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 40 درصدی همراه است.

به گفته مداری، پروژه جزیره شادمانی با هدف احداث محیط فرهنگی، ورزشی و تفریحی به منظور جذب گردشگر از سراسر کشور در حال ساخت است. وی تاکید کرد: مجموعه گردشگری جزیره شادمانی آبادان شامل ایستگاه قایقرانی، رستوران، شهر بازی و فضای سبز است که تمام این پروژه ها از سوی سازمان عمران ساحل کارون در حال انجام است. پس از اتمام ساخت این تاسیسات توسط سازمان عمران ساحل کارون، مجموعه این تاسیسات در جزیره شادمانی رودخانه بهمنشیر برای بهره برداری به سرمایه گذاران بخش خصوصی علاقه مند در حوزه گردشگری آبی واگذار خواهد شد.

مدیر عامل سازمان عمران ساحل کارون خاطرنشان ساخت: با بهره برداری از پروژه گردشگری جزیره شادمانی آبادان شاهد ورود بیش از پیش گردشگران به استان خوزستان به ویژه آبادان خواهیم بود.

وی یادآور شد: به منظور ساخت جزیره شادمانی به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های گردشگری آبی استان خوزستان خاکبرداری و پاکسازی محوطه جزیره انجام شده است. همچنین هرس کاری درختان و خاکریزی رینگ دور جزیره نیز از دیگر اقداماتی است که در راستای ساخت این جزیره صورت گرفته است. ساخت شمع بتنی به طول 16 متر، تولید اسب بتنی، قلوه ریزی و خاکریزی، لجن برداری و لوله گذاری جهت انتقال آب از دیگر فعالیت های انجام شده توسط سازمان عمران ساحل کارون در راستای ساخت این جزیره است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری مجموعه گردشگری جزیره شادمانی آبادان در رودخانه بهمنشیر به بهره برداری خواهد رسید، تصریح کرد: امیدواریم با بهره برداری از این مجموعه گردشگری شاهد رونق بیش از پیش صنعت گردشگری در استان خوزستان باشیم. وی با اشاره به اینکه رودخانه بهمنشیر پس از عبور از شهرستان آبادان وارد آب های خلیج فارس می شود، گفت: این امر امتیاز ویژه ای برای این رودخانه است که می تواند زمینه ایجاد امکانات گردشگری بیشتری را در این رودخانه فراهم کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1