خبری از خمره های پر از طلا در دامغان نیست

13 اکتبر 2015 - 17:20 dsfr.ir/u18iv

خبری از خمره های پر از طلا در دامغان نیست
چهاردانگه نیوز
مسیر انتقال گاز از دامغان به کیاسر

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان گفت: هیچ خمره ای پر از سکه های طلا در دامغان پیدا نشده و نمی دانم عکس های منتشر شده مربوط به کجاست.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ معصومه داودیان در این باره گفت: چندی پیش در سایت ها و شبکه های اجتماعی خبر و عکس هایی با عنوان «کشف خمره های پر از سکه های طلا در مسیر انتقال گاز دامغان به کیاسر» منتشر شد که بر اساس بررسی های انجام شده مشخص شد، عکس های منتشر شده مربوطه به شهرستان دامغان نیست و ممکن است مربوط به کیاسر یا فولاد محله سمنان باشد.

وی با بیان اینکه اصل خبر انتقال گاز از دامغان به کیاسر صحت دارد، اظهار کرد: با توجه به گزارش کلانتری های منطقه و تحقیقات و گزارش های یگان حفاظت از آثار تاریخی، خمره حاوی سکه طلا در این منطقه یافت نشده است.

داودیان گفت: موضوع، برای کسب اطلاعات دقیق تر از طریق تماس با کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران نیز مورد بررسی قرار گرفت و آن اداره کل نیز این خبر را تکذیب کرد.

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان از مردم درخواست کرد، تنها در صورت اطمینان از صحت یک خبر نسبت به انتشار آن در گروه های مختلف و در شبکه های مجازی اینترنتی اقدام کنند.

وی افزود: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حوزه های گسترده ای هستند و مردم می توانند با عضویت در کمپین های حمایتی، نقش موثری در ترویج و توسعه این سه حوزه در کشور داشته باشند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1