ورود هر گونه خودرو به جزیره هنگام ممنوع می شود

12 اکتبر 2015 - 18:30 dsfr.ir/215e4

سیاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جزیره هنگام، ممانعت از ورود هر گونه خودرو به این جزیره است.

به گزارش مانا؛ افشین عباس نژاد هنگامی، مدیرعامل دفتر خدمات مسافرتی دلفهنگام گفت: جزیره هنگام واقع در نزدیکی قشم به عنوان یکی از مهم ترین جزایر خلیج فارس در امر توسعه گردشگری دریایی محسوب می شود. این جزیره با دارا بودن جاذبه های طبیعی فراوان و منحصر به فرد هم اکنون به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سفر به آب های جنوبی کشور تبدیل شده است.

عباس نژاد هنگامی تصریح کرد: بومیان این جزیره به ویژه جوانان نقش بسیار مهمی در توسعه گردشگری دریایی جزیره هنگام ایفا کرده اند. بانوان جزیره نیز در کنار سایر بومیان هنگامی نقش موثری در ایجاد جاذبه های گردشگری و سرویس دهی به گردشگران ورودی به هنگام به عهده دارند.

عباس نژاد هنگامی تصریح کرد: بر اساس گفته های این مقامات، قرار است به زودی با ایجاد امکانات مناسب در جزیره هنگام، گردشگری در این جزیره بیش از پیش رونق گیرد. ایجاد دهکده های گردشگری در نقاط مختلف جزیره نیز از وعده های مسئولین سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است.

وی ادامه داد: یکی از سیاست های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای توسعه گردشگری جزیره هنگام، ممانعت از ورود هر گونه خودرو به جزیره است تا بتوان با داشتن یک جزیره بکر و به دور از تکنولوژِی فضای آرامش بخشی را برای گردشگران ورودی به جزیره فراهم آورد. از سوی دیگر جزیره هنگام در حوزه منطقه آزاد قشم واقع شده و سازمان منطقه آزاد قشم نیز باید برنامه ریزی های لازم را برای توسعه گردشگری جزیره هنگام انجام دهد.

این فعال بخش خصوصی در امر گردشگری دریایی در ادامه اعلام کرد: طی سال های گذشته نیز چندین بار مسئولین وقت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قول های مساعدی برای توسعه گردشگری جزیره هنگام داده بودند که هیچگاه آن وعده ها عملی نشد. امیدواریم در دولت جدید شاهد تحقق وعده های مسئولین گردشگری کشور در راستای توسعه گردشگری جزیره هنگام باشیم.

به گفته وی، ایجاد کمپینگ های اقامتی، سرویس بهداشتی و سایر زیرساخت های گردشگری همواره در جزیره هنگام مطرح بوده است که امیدواریم روزی شاهد تحقق این مهم باشیم.

عباس نژاد هنگامی در پایان خاطرنشان کرد: جزیره هنگام از پتانسیل بالایی در جذب گردشگران برخوردار است و می تواند به یکی از مهم ترین قطب های گردشگری دریایی کشور تبدیل شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1