کاروان تدبیر و امید در استان مازندران؛

گردشگری می‌تواند محور توسعه بسیاری از استان ها باشد

12 اکتبر 2015 - 17:20 dsfr.ir/628my

مسعود سلطانی فر؛ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست شورای اداری مشترک شهرهای چالوس و نوشهر گفت: گردشگری می تواند محور توسعه در بسیاری استان ها باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر به استان مازندارن به عنوان نماینده رئیس جمهور در شهرهای نوشهر و چالوس حضور یافت.

معاون رئیس جمهور پس از افتتاح پروژه گازرسانی در مرزن آباد در جلسه شورای اداری مشترک شهرهای چالوس و نوشهر شرکت کرد.

سلطانی فر در این نشست گفت: در دو سال گذشته رشد بخش گردشگری ایران 3 برابر رشد جهانی بوده است 50 درصد گردشگری ایران، مذهبی است و تصور گردشگران با سفر به ایران تغییر می كند و ذهنیت غلط آن ها از ایران اصلاح می شود.

وی ادامه داد: سهم ایران از درآمد گردشگری دنیا حدود نیم درصد است در حالی كه باید بین 2 تا 3 درصد باشد.

سلطانی فر یادآور شد: تصور توسعه بر محور صنعت یا كشاورزی صرف، اشتباه است، گردشگری می تواند محور توسعه در بسیاری استان ها باشد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: دولت تدبیر و امید، در بدو شروع به كار خود با حدود 417 هزار میلیارد تومان پروژه مواجه شد كه اتمام آن ها بودجه كامل 10 سال كشور را نیاز دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: در آینده نه چندان دور با تصویب نهایی برجام فصل نوینی در فعالیت اقتصادی كشور آغاز خواهد شد، هم چنین تلاش دولت اجرای بسته اقتصاد مقاومتی در چارچوب برنامه ششم است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1