دلایل تیراندازی به یک محیط بان

7 اکتبر 2015 - 16:10 dsfr.ir/gx422

در استان یزد به عباس شایقی، همیار محیط زیست شلیک شده است.

اگرچه علت دقیق تیراندازی به سمت شایقی بدرستی مشخص نشده است اما با توجه به سوابق امر، احتمالا چند نفر شکارچی حرفه ای دست به این اقدام زده اند.

"مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان یزد"

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان یزد، از شلیک گلوله به یکی از همیاران محیط زیست این استان خبر داد. مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: یکی از قرق های درخواستی در استان یزد، منطقه منصورآباد واقع در شهر یزد می باشد که پرونده تکمیل شده آن در دستور کار شورایعالی حفاظت محیط زیست قرار دارد.

وی ادامه داد:  این منطقه که از مدتی قبل برخی فعالیت های حفاظتی، به صورت افتخاری توسط متقاضی درخواست قرق، عباس شریفی و تعدادی از افراد بومی منطقه، در آن انجام می شود، شاهد احیاء جمعیت های کل و بز و قوچ و میش بوده است. لیکن رشد و شکوفایی حیات وحش با ایجاد دردسرهایی برای متقاضی فوق ونیروهای افتخاریش همراه بوده است که شلیک گلوله به عباس شایقی که نقش مهمی را در حفاظت این منطقه داشته است، از آن جمله است. متاسفانه این دوستدار طبیعت که مورد شلیک گلوله قرار گرفته، در بیمارستان بستری شده است.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان یزد در ادامه گفت: اگرچه علت دقیق تیراندازی به سمت شایقی بدرستی مشخص نشده است اما با توجه به سوابق امر، احتمالا  چند نفر شکارچی حرفه ای دست به این اقدام زده اند.

وی خاطر نشان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان از زمان وقوع حادثه تا کنون، با مراجع قضایی و انتظامی ذیربط ، رایزنی هایی را انجام داده و تلاش شده با تمرکز بیشتر بر شناسایی عاملان این عمل ناجوانمردانه، زمینه برخورد قانونی جدی با آن ها دنبال شود تا هر چه سریعتر عاملان این اقدام شناسایی و به سزای عمل خود برسند.

دیدگاه ها

  • حسام 11 اکتبر 2015 - 12:42

    خاک بر سر این جور شکارچی ها .اخه بدبخت ها دیتوم اومد به یه پیر مرد تیر بندازین.باید لول تفنگتونو بکنن تو حلقتون

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1